Adventní Moritzburg: vánoční pohádka

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 9198x

Na zámku Moritzburg nedaleko Drážďan se každoročně konají malebné vánoční trhy.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do NěmeckaZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Vydejte se po stopách Popelky. Na zámeckém schodišti najdete její střevíček...

Sasko je krajem zámků, na řadě z nich se dokonce konají víkendové adventní trhy. O třetím adventním víkendu své brány otevírá malý, leč velmi malebný trh na pohádkovém zámku Moritzburg. Jeho okna se navíc proměňují v adventní kalendář s veselými postavičkami a zámek je tak ještě pohádkovější.

Původně lovecký zámek Moritzburg je barokním skvostem Dolního Saska. Už z dálky září jeho okrová a bílá barva, jež jsou pro saské baroko typické. A je-li okolní krajina pod sněhem, je pohled na zámek skutečně nenahraditelný.

Sály a komnaty zámku jsou v době adventu otevřeny, a tak v nich můžete obdivovat drahocenný nábytek, porcelán, kožené tapety s velkoformátovými kresbami a ornamenty, sbírku jeleního paroží, která je jednou z největších v Evropě, pokoj zdobený ptačím peřím Federzimmer i spoustu dalších skvostů. A věřte, že žádná zajímavost vám neunikne – zámkem vás totiž provede český audioprůvodce.

Vánoční Moritzburg

V adventní době tu na návštěvníky čeká také letošní novinka: vánoční výstava s pestrým doprovodným programem.

Před zámkem stojí ozdobený vánoční strom a několik stánků, dotvářejících tu pravou atmosféru německých Vánoc. Zámecká budova jim tvoří tu nejlepší kulisu. Nechte se unést vůní svařeného vína a ochutnejte některou z dobrůtek, které místní stánky nabízejí. Zámek se nachází necelých 20 kilometrů od Drážďan, vyhlášených tou nejlepší vánoční štolou, a tak ani v Moritzburgu tato pochoutka nesmí chybět. Stánkaři nabízejí i vybrané ozdobičky, svíčky a upomínkové předměty s vánoční tematikou.

Skutečnou oázou klidu je zámecký park, ve kterém vás v adventní době stylově povozí koňské kočáry.

Dejte si na zahřátí svařené víno nebo ovocný punč a v klidu si vychutnejte jedinečnou atmosféru, kterou v adventní době pohádkový zámek Moritzburg nabízí.

Popelčin střevíček

A víte, proč je tento zámek tím nejpohádkovějším zámkem v Německu? Právě na zdejším zámeckém schodišti totiž Popelka Libuše Šafránková ztratila svůj střevíček, když utíkala z plesu.

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd již 29. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/adventni-moritzburg/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024