Adventní Berlín: užijte si vánoční čas na desítkách různých trhů

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 12067x

V Berlíně se koná asi 50 rozmanitých trhů a na své si zde přijde skutečně každý.

Vyberte si z našich 6 zájezdů do NěmeckaZobrazit zájezdy

Podmanivá atmosféra německé metropole a tolik lákavých vánočních trhů, že ani nebudete vědět, kam se vydat dřív. Na své si zde přijde každý: děti, milovníci tradice a nostalgie i ti, kteří naopak hledají nějakou alternativu.

Advent v Berlíně má mnoho tváří. Velmi populární trhy se konají na náměstí Gendarmenmarkt poblíž bulváru Pod Lipami, dále na Alexandrově náměstí, před Červenou radnicí či u Židovského muzea. Před budovou Berlínské státní opery se koná trh spíše nostalgický, zatímco na Postupimském náměstí si na své přijdou milovníci moderních světelných show i ti, kteří si chtějí na gumovém kruhu zadovádět na malé sjezdovce.

Berlínem se line vůně zahřívacích nápojů 

Ve městě se každoročně koná kolem 50 trhů a zatímco na některých panuje spíše tradiční vánoční atmosféra, na jiných své produkty nabízejí zejména berlínští moderní umělci a designéři. Jedno ale mají všechny trhy společné: všude to příjemně voní po svařeném víně, často „doladěném“ něčím ostřejším, horké čokoládě či punči, ať už ovocném nebo vaječném se šlehačkou. Na mnohých z nich také nesmí chybět kolotoč a někdy i Mikuláš, který nikdy nechodí s prázdnou.

Sběratelé hrnečků si tady přijdou na své. V Berlíně totiž co trh, to jiný hrneček, jehož design se navíc rok od roku mění. Jen zvažte, jestli si na jejich „lov“ skutečně troufáte...  

Trhy, trhy a trhy 

Berlín jako by se coby město trhů narodil. Celoročně zde totiž funguje na 250 různých trhů, jejichž návštěva je oblíbenou víkendovou zábavou mnohých Berlíňanů. A tak není divu, že návštěvu vánočního trhu si tady nechá ujít jen málokdo. Berlíňané většinou ani nemusejí chodit daleko – svůj trh má zde téměř každá městská čtvrť.

Velmi populární je například Luciánský trh v Kulturbrauerei, což je starý pivovar v módní čtvrti Prenzlauer Berg. Dopřejte si odpočinek na lavičkách umístěných příhodně kolem ohniště uprostřed tohoto trhu. Pokud byste se chtěli zahřát spíš zevnitř, pak jste zde taky správně. Právě tady se totiž nacházejí dva velmi oblíbené bary: jeden se svařeným vínem, druhý s absinthem.

Vraťme se ale do historického srdce Berlína na náměstí Gendarmenmarkt. Zdejší vánoční trh se totiž řadí k nejpůvabnějším trhům ve městě. Velké bílé stany se zlatými hvězdami jsou nádherně nasvíceny, uvnitř se prodávají dobroty i řemeslné výrobky, jako například dřevěné vánoční ozdobičky z Krušných hor. 

Čtení: Zájezdy do Německa – srovnání a doporučení

Až vás přepadne hlad... 

Až vás při brouzdání Berlínem přepadne hlad, ochutnejte třeba místní vyhlášenou klobásu Currywurst nebo uzené maso Kasseler zapečené se zelím. A jako typickou sladkou tečku zvolte třeba tradiční vánoční perník

Jednou z hlavních výhod berlínských trhů je jejich rozmanitost. Ať už se zde vydáte kamkoliv, atmosféra vánočně vyzdobeného města vás určitě nezklame.

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd již 28. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/berlin-advent-mnoha-tvari/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024