Benátky: nejstarší židovské ghetto na světě čeká rozsáhlá rekonstrukce

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 9065x

Projekt na obnovu historických synagog a muzea přijde na 12 milionů dolarů. Dokončen má být roku 2016, k 500. výročí ghetta.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do BenátekZobrazit zájezdy

Skupina filantropů, v čele s módní návrhářkou Diane von Fürstenberg, oznámila, že pro rekonstruování židovského ghetta v Benátkách shromáždili 12 miliónů dolarů.

Rozsáhlý projekt má být dokončen roku 2016, právě k pětistému výročí ghetta. Nejstarší židovské ghetto na světě bylo v Benátské republice založeno v roce 1516. Více se o něm můžete dozvědět na jemu věnovaných webových stránkách.

Obnova má zahrnovat především opravu historických budov, včetně restaurace dřevěných vyřezávaných pozlacených panelů, které se nacházejí ve třech z pěti synagog ghetta – v německé synagoze, kantonské a italské. Pět synagog z šestnáctého století patří mezi nejnavštěvovanější památky v Benátkách.

Rekonstrukční práce se také zaměří na zlepšení provozu a zvýšení bezpečnosti uvnitř Židovského muzea a zároveň se počítá s vytvořením nové galerie pro uložení židovských stříbrných rituálních předmětů.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Itálie (Benátky)

Město jako z pohádky

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Benátek

Zájezdy do Benátek

Nejbližší volný zájezd odlétá již 19. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/benatky-zidovske-ghetto-rekonstrukce/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024