Benátky: kouzelné město na vodě

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 57326x

Benátky jsou jedním z nejromantičtějším míst na světě, kde mezi domy můžete projíždět na slavné gondole.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do BenátekZobrazit zájezdy

Benátky jsou jedním z nejromantičtějších míst na světě. Nejlepší doba na jejich návštěvu je květen nebo na začátek podzimu. Chybu ale neuděláte, když Benátky navštívíte o prázdninách. V té době se ale budete muset vypořádat s vysokými teplotami.

Naše zkušenosti

Bude lepší zvolit k prozkoumávání města brzké ranní a dopolední hodiny nebo s prohlídkou naopak počkat na večer. I tak ale budete muset počítat s tím, že ulice budou plné turistů, vyrážejících za noční zábavou.

Při sjezdu z dálnice budete projíždět po téměř 4 kilometry dlouhém Mostě Svobody – Ponte della Libertà, po němž kromě silnice vede i železniční trať.

Při návštěvě Benátek uděláte nejlépe, když si koupíte dvanáctihodinový, celodenní nebo i vícedenní jízdenku na loď, která zde funguje jako MHD. Kromě pohodlných přesunů po městě i na sousední ostrovy se vám z lodi naskytnou ty nejhezčí pohledy na zdejší paláce, neboť průčelí mnohých z nich směřují právě směrem ke kanálu. Nemluvě o romantické atmosféře takové lodní projížďky, která je k nezaplacení.

Nejlepším výchozím bodem pro prohlídku Benátek je Piazza San Marco (Náměstí svatého Marka). Ideální je přijet sem v brzkých dopoledních hodinách, protože kolem poledne už bývají u vchodů do zdejších památek dlouhé fronty. Úzké uličky vás z náměstí Piazza San Marco dovedou ke slavnému mostu Ponte di Rialto, který má po obou svých stranách obchody, v nich můžete nakoupit suvenýry. Mezi klasické suvenýry patří karnevalové masky.

Velký kanál a další zajímavosti

Významný je Canal Grande, 4 kilometry dlouhý a asi 70 metrů široký. Protéká napříč celým městem a slouží tak jako hlavní dopravní tepna, která spojuje vlakové a autobusové nádraží a zámořský přístav právě s Náměstím svatého Marka, tj. s centrem města. Kolem mostu Ponte di Rialto kotví nejvíce gondol. Ty patří k hlavnímu „taháku“ Benátek a každý, kdo touží zažít něco romantického, by měl nezapomenutelnou projížďku skrz úzké kanály mezi historickými domy absolvovat. Zvažte ale, jestli je na takovou projížďku vaše kapsa skutečně připravená. Pokud si projížďku gondolou skutečně budete chtít dopřát, ptejte se na ceny u různých gondoliérů a smlouvejte.

Dále se ve městě nachází slavná Galleria dell'Accademia, kde je velice rozsáhlá sbírka benátského umění, a také světoznámý operní dům La Fenice. Když dostanete hlad nebo chuť na dobré espresso, uděláte nejlépe, když se necháte unést benátskými uličkami a zajdete si do nějaké postranní restaurace či kavárny, kde mají ceny někdy i o více než polovinu nižší než v podnicích na frekventovaných ulicích.

Itálie (Benátky)

Město jako z pohádky

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Benátek

Zájezdy do Benátek

Nejbližší volný zájezd odlétá již 2. únoraURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/benatky/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItáliePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023