Na vrcholku Eiffelovky se skrývá malý byt. Nyní je přístupný i veřejnosti

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6312x

Nevelký prostor s jedním z nejkrásnějších výhledů na světě původně sloužil jako pracovna architekta Gustava Eiffela. Dnes v něm kromě dobového nábytku najdeme i jeho voskovou figurínu.

Vyberte si z našich 27 zájezdů do PařížeZobraz zájezdy

Víte, že...

Busta Gustava Eiffela z roku 1930 se nachází u severního pilíře věže? Eiffel byl úspěšným architektem a konstruktérem. Proslavil se mnoha viadukty a mosty z kovaného železa.

Miniaturní byt, který pro sebe vybudoval sám architekt Gustav Eiffel, se nachází ve třetím patře slavné věže. Objeven byl už v roce 1889, těsně po jejím otevření. Ale teprve ve čtvrtek 23. dubna bylo oficiálně oznámeno, že se po mnoha letech otevřel i zvědavým turistům z řad veřejnosti.

Bezpochyby se jedná o byt s jedním z nejkrásnějších výhledů na světě. Z výšky 304 metrů nad zemí je z něj pohled na celou Paříž jako na dlani! Svůj soukromý prostor si ale vědec a architekt náležitě bránil, proto i když se jej snažili bohatí pařížané uplatit, aby jim byt pronajmul, byť jen na jednu noc, Eiffel to odmítal. Své přátele, jako například Thomase Edisona, ale na návštěvy zval.

Nyní oba slavní vědci v bytě v srdci Eiffelovy věže na další návštěvy čekají – byť už jen v podobě voskových figurín. K rekvizitám nevelkého prostoru patří ještě piano a dobový nábytek.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 27 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/byt-na-eiffelovce/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieNOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!