Chcete tip na netradiční vánoční výzdobu? Pověste si na stromeček vzpomínky z cest

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4583x

Ozdobte si letos svůj byt a stromek dekoracemi, které vám budou o svátcích připomínat vaše oblíbené výletní destinace...

25 zájezdů na téma: Zimní Zobrazit zájezdy

Dva týdny do Vánoc a vy ještě nemáte tu správnou vánoční náladu? Tak to chce naplánovat stylovou, trochu bláznivou, ale hlavně vtipnou vánoční výzdobu. Co byste řekli třeba na kombinaci stromečku a originálních vánočních ozdob pro všechny milovníky cestování a nadšené dobrodruhy? Jestli si letos byt ozdobíte skleněnými Eiffelovkami nebo třeba plstěnými doubledeckery, to už je jen na vás.   

Nikdo rozhodně nemá nic proti zlatým lesklým vánočním koulím a dlouhatánským vánočním řetězům světel. Ale pokud máte pocit, že by to tentokrát chtělo něco… no, prostě něco bláznivějšího, ozdobte si byt a stromek dekoracemi, které vám budou o svátcích připomínat vaše oblíbené výletní destinace.   

Letošním Vánocům budou sice vévodit pudrové romantické barvy, jako je pastelově modrá, růžová či mentolová, vy ale na aktuální vánoční trendy vůbec nehleďte a vybírejte především srdcem. Přípravu ale nepodceňujte a s dekorováním si pořádně vyhrajte.

Tyhle ozdoby na stromeček vás zavedou do okouzlujícího vánočního Londýna Tyhle ozdoby na stromeček vás zavedou do okouzlujícího vánočního Londýna

A kdybyste to už letos přece jenom nestihli, nevadí. Nikdy není pozdě začít sbírat. Vánoční tematické dekorace můžete dávat dohromady po celý příští rok. Stačí si z každého krátkého výletu nebo dlouhé dovolené přivézt suvenýr v podobě nějaké unikátní ozdoby. Nejen že vám v kufru nezaberou moc místa, ale ještě vám budou po celý advent připomínat vaše cestovatelské vzpomínky a zážitky.  

Tyhle ozdoby rozhodně nesmí na vánočním stromečku chybětTyhle ozdoby rozhodně nesmí na vánočním stromečku chybět   

Výlet do Londýna se určitě neobejde bez klasických ikon, jako je porcelánový Tower, skleněný Big Ben nebo třeba plstěný doubledecker. Ze Švédska si přivezte slaměnou postavičku kozla k zavěšení na stromeček nebo typického malého červeného malovaného koníka. V Nizozemsku se poohlédněte po ozdobě ze světoznámé delftské keramiky s typickými modro-bílými vzory. Líbí se vám víc větrné mlýny nebo tulipány?

Chcete-li si přivolat rozkvetlé voňavé jaro, vsaďte na malé skleněné lucerničky z Japonska, zdobené rozkvetlými větvičkami sakury (symboly krásy) a motýli (symboly lásky). Nebo se vám zalíbily baňky s gejšami? Milovníci okázalých a trochu kýčovitých Vánoc si mohou na stromeček pořídit rovnou celé panoráma New Yorku. Hlavně ty Vánoce neberte zas tak vážně a výzdobou bytu se dobře bavte. 

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Zimní zájezdy

Za zimou a zimní náladou

Vyberte si jeden z našich 25 zájezdů na téma: Zimní

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 1. prosinceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/chcete-tip-na-netradicni-vanocni-vyzdobu-poveste-si-na-stromecek-vzpominky-z-cest/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024