Lampiony, tygři a draci: oslavy čínského nového roku propuknou i v Londýně

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7182x

Velkolepé oslavy se odehrají na Trafalgar Square i ve čtvrti Chinatown. Exotické tance, umění i kuchyně představují neopakovatelný zážitek.

Vyberte si z našich 35 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že...

Rok ovce, nebo také dřevěné kozy, se má nést ve znamení klidu, pokoje a harmonie. Tyto vlastnosti totiž ovci podle čínského kalendáře nejvíc charakterizují. Potrvá až do 7. února 2016. Čínský horoskop je lunární, a proto je datum začátku čínského roku pohyblivé. Vždy ale vyjde na období mezi 21. lednem a 20. únorem.

Letos vstoupíme do roku ovce. Tedy alespoň podle čínského kalendáře a oním velkým dnem je čtvrtek 19. února. Největší mimoasijské novoroční oslavy čínského nového roku se každoročně konají v srdci Londýna.

Středobodem oslav je průvod čínských souborů s maskami a lampiony ve tvaru čínských tygrů a draků, který začne v neděli 22. února od 10 hodin. Průvod půjde od Duncannon Street, a poté, co projde skrze West End, dorazí až na Shaftesbury Avenue.

Po zahajovací ceremonii se až do večerních hodin bude oslavovat na Trafalgar Square. Vystoupí tu čínští akrobati, hudebníci, divadelníci v maskách a další umělci. Podrobné informace lze získat na stránkách věnovaným londýnské čínské čtvrti.

Další oslavy proběhnou samozřejmě v ulicích a uličkách čínské čtvrti Chinatown. Návštěvníci zde najdou například stánky s tradičními řemeslnými výrobky, díky množství restaurací je zde k mání i nejširší a nejlepší ochutnávka čínské tradiční kuchyně v Evropě.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 35 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/cinsky-novy-rok-londyn/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024