Soho a Čínská čtvrť: Kousek Asie v Británii

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 18128x

Velmi turisticky vyhledávaná lokalita, zejména kvůli barům, suvenýrům a cizokrajným dobrotám.

Vyberte si z našich 73 zájezdů do LondýnaZobraz zájezdy

Víte, že…

Soho si svou pověst londýnského centra neřesti a hříchů rozvíjelo už od druhé poloviny 18. století? V té době zde stával vyhlášený nevěstinec Bílý dům.

Čínská komunita existuje v Londýně už od 19. století. Původně se soustřeďovala kolem doků v East Endu u Limehouse. S postupným přílivem imigrantů v 50. letech 20. století se ale rychle rozrůstala a mnozí přistěhovalci se přesunuli právě do Soho – dlouholetého centra neřesti.

Soho

Čtvrť patřila k nehříšnějším částem městaČtvrť patřila k nehříšnějším částem města

Soho nedisponuje jedinou konkrétní památkou či atrakcí, ale je údajně „nejhříšnější“ částí Londýna. Díky své energii a zvláštní atmosféře se stala jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších čtvrtí Londýna. Název Soho byl původně lovecký pokřik z dob tudorovských panovníků a na místě dnešní čtvrti se dříve nacházel panský revír.

Městský obvod má anarchistickou reputaci, neboť zde útočiště našla londýnská homosexuální scéna. Nachází se zde také řada sex-shopů, striptýzových klubů a hospůdek. Turisté se mohou vrhnout do víru zdejších radovánek a ochutnat lahodné pokrmy v tamějších restauracích. Hlavní třída je zde centrum místní gay scény – Old Compton Street. Ulice Carnaby a Newburgh jsou známé tím, že zde v 60. letech sídlili slavní módní návrháři.

Průvodce je s vámi od odletu po návrat. O vše se postará. Vy si tak vychutnáte zážitky bez starostí.

Čínská čtvrť

Čínská čtvrť je vždy krásně vyzdobenaČínská čtvrť je vždy krásně vyzdobena

Čínská čtvrť se nachází severně od náměstí Leicester, v ulicích Lisle a Gerrard a představuje nepřehlédnutelnou část Soho. I když ve skutečnosti v „Chinatownu“ žije jen malé procento z šedesáti tisíc Číňanů žijících v Londýně, stále je centrem komunity. Místem, kam chodí nakupovat, obchodovat a obědvat, a to zejména v neděli, kdy si pochutnávají na tradičních drobných jídlech dim sum.

Turisté se zde ocitnou rázem v jiném světě. Nápisy v čínských znacích, rušná atmosféra, exotické vůně, červené lucerničky a výborné jídlo vás rozhodně nezklamou. Pokud chcete zažít opravdu nezapomenutelný zážitek, vypravte se do Čínské čtvrti podívat na oslavy nového roku. V Gerrard Street se koncem ledna při této příležitosti koná malebný pouliční festival.

Koho by nelákaly provoněné obchůdky s orientálním zbožím a fantastické asijské speciality?

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 73 zájezdů do Londýna

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 19. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/soho-a-cinska-ctvrt/

Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieNOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!