Soho a Čínská čtvrť: kousek Asie v tradiční Británii

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 32961x

Velmi turisticky vyhledávaná lokalita, zejména kvůli barům, suvenýrům a cizokrajným dobrotám.

Vyberte si z našich 34 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Soho si svou pověst londýnského centra neřesti a hříchů rozvíjelo už od druhé poloviny 18. století? V té době zde stával vyhlášený nevěstinec Bílý dům.

Čínská komunita existuje v Londýně už od 19. století. Původně se soustřeďovala kolem doků v East Endu u Limehouse. S postupným přílivem imigrantů v 50. letech 20. století se ale rychle rozrůstala a mnozí přistěhovalci se přesunuli právě do Soho – dlouholetého centra neřesti.

Soho

Čtvrť patřila k nehříšnějším částem městaČtvrť patřila k nehříšnějším částem města

Soho nedisponuje jedinou konkrétní památkou či atrakcí, ale je údajně „nejhříšnější“ částí Londýna. Díky své energii a zvláštní atmosféře se stala jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších čtvrtí Londýna. Název Soho byl původně lovecký pokřik z dob tudorovských panovníků a na místě dnešní čtvrti se dříve nacházel panský revír.

Městský obvod má anarchistickou reputaci, neboť zde útočiště našla londýnská homosexuální scéna. Nachází se zde také řada sex-shopů, striptýzových klubů a hospůdek. Turisté se mohou vrhnout do víru zdejších radovánek a ochutnat lahodné pokrmy v tamějších restauracích. Hlavní třída je zde centrum místní gay scény – Old Compton Street. Ulice Carnaby a Newburgh jsou známé tím, že zde v 60. letech sídlili slavní módní návrháři.

Čínská čtvrť

Čínská čtvrť je vždy krásně vyzdobenaČínská čtvrť je vždy krásně vyzdobena

Čínská čtvrť se nachází severně od náměstí Leicester, v ulicích Lisle a Gerrard a představuje nepřehlédnutelnou část Soho. I když ve skutečnosti v „Chinatownu“ žije jen malé procento z šedesáti tisíc Číňanů žijících v Londýně, stále je centrem komunity. Místem, kam chodí nakupovat, obchodovat a obědvat, a to zejména v neděli, kdy si pochutnávají na tradičních drobných jídlech dim sum.

Turisté se zde ocitnou rázem v jiném světě. Nápisy v čínských znacích, rušná atmosféra, exotické vůně, červené lucerničky a výborné jídlo vás rozhodně nezklamou. Pokud chcete zažít opravdu nezapomenutelný zážitek, vypravte se do Čínské čtvrti podívat na oslavy nového roku. V Gerrard Street se koncem ledna při této příležitosti koná malebný pouliční festival.

Koho by nelákaly provoněné obchůdky s orientálním zbožím a fantastické asijské speciality?

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/soho-a-cinska-ctvrt/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024