Dubai Mall: největší obchodní centrum na světě s kluzištěm, akváriem a dinosaurem

Michaela Smékalová Michaela Smékalová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 37045x

Z mnoha světových nej, které Dubai Mall drží, je jistě nejcennější titul nejnavštěvovanějšího obchodního centra na světě.

Vyberte si z našich 14 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Obchodní centrum s příznačným názvem Dubai Mall je se svou celkovou rozlohou 1 124 000 m2 nákupní plochy a 1 200 obchody bezkonkurenčně největší nejen v celých Emirátech, ale i na světě. Dubai Mall je součástí nově vybudované 20 bilionové čtvrti Downtown Dubai, v níž se nachází mimo jiné i Burj Khalifa, Dubai Fountain a mnoho luxusních pětihvězdičkových hotelů.

Z mnoha světových nej, které Dubai Mall drží, je jistě nejcennější titul nejnavštěvovanějšího obchodního centra na světě. V roce 2015 se dostalo až na hranici 100 milionů návštěvníků za rok (pro srovnání New York City navštívila v tomto roce asi polovina turistů).

Dubai Mall je na své návštěvníky více než perfektně připraveno a kromě obchodů jim poskytuje i několik dalších volnočasových aktivit. Kromě 120 restaurací se mohou návštěvníci zabavit v akváriu s podvodním muzeem nebo na ledové ploše a potom se rovnou ubytovat v luxusním hotelu s 250 pokoji.

Co v Dubai Mall rozhodně neminout?

Vodopád v nákupním centruVodopád v nákupním centru

Hned naproti hlavnímu vstupu do obchodního centra uvidíte obrovské akvárium s několika tisíci mořských živočichů. Za ním pak Gold neboli Zlatý Souk, jehož architektura je inspirována arabskou tradicí, což dává tušit, že jsou zde k dostání typické arabské komodity typu zlaté šperky, doplňky i rukodělné výrobky. V přízemí si nenechte ujít ani ledovou plochu nebo umělecky zpracovaný vodopád.

V přízemí také najdete největší obchod s cukrovinkami na světě, jehož celková rozloha čítá 930 m2. Fashion Avenue je situována do kruhového atria a je věnována těm nejluxusnějším a nejkvalitnějším módním značkám na světě, což Dubai Mall pozvedá na úroveň módního guru celého regionu. Ve druhém patře je situováno kino s 200 promítacími plátny.

Akvárium: Největší koncentrace žraloků tygřích na světě

V nákupním centru se nachází obří akváriumV nákupním centru se nachází obří akvárium

Dubajské akvárium je se svými rozměry 51 x 20 x 11 metrů a objemem 10 milionů litrů vody nejen jedním z největších akvárií na světě, ale také domovem více než 3 300 vodních živočichů, včetně 400 žraloků a rejnoků. Dokonce zde najdete největší koncentraci žraloků tygřích na světě.

Akvárium bylo slavnostně otevřeno 8. května 2008 a již během pěti dní se do něj prodalo na 61 000 vstupenek. Zatím nejvážnější problém spojený s akváriem se přihodil 25. února 2010, kdy se ve stěně objevila prasklina, několik blízkých obchodů muselo být uzavřeno a lidé evakuováni. Naštěstí se zádrhel podařilo vyřešit a již následující den vše normálně fungovalo.

Akvárium je z jedné strany viditelné všem návštěvníkům obchodního centra. Vedle toho je všem k dispozici ještě placená část, která vede podvodním tunelem o délce 48 metrů a ten ústí v Underwater muzeu. Zde mají návštěvníci možnost se zblízka setkat s piraněmi, sumci, vydrami, tučňáky či krokodýly.

Pokud vám to stále nestačí, vyzkoušejte projížďku po hladině akvária ve člunu s proskleným dnem nebo si půjčte neopren a nechte se v potápěcí kleci spustit přímo mezi žraloky.

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

Zabruslit si v poušti? Kde jinde než v Dubaji

Při nákupech si můžete i zabruslitPři nákupech si můžete i zabruslit

V přízemí, v blízkosti Zlatého Souku, se nachází jedna z nejoblíbenějších volnočasových atrakcí v Dubai Mall. Je jím ledové kluziště o rozměrech olympijských hokejových stadionů. K vytvoření a udržování ledu té nejvyšší kvality je používána nejmodernější dostupná technologie.

Dá se očekávat, že obyvatelé ani návštěvníci Dubaje nebudou mít doma ve skříni brusle. I s tím se počítalo a přímo na kluzišti je k dispozici k zapůjčení přes 2 000 párů bruslí dovezených z italské manufaktury.

Na kluzišti jsou často k vidění děti, které se pod dohledem trenérů učí základům bruslení, ale také zde funguje plnohodnotná krasobruslařská škola. Ledová plocha je také hojně využívána k team buildingům, nemnoha hokejovým zápasům a také k párty na bruslích.

DubaiDino: Přerostlý maskot dubajského obchoďáku

Kostra dinosauraKostra dinosaura

Až do roku 2008 všeobecně platila věta „Za peníze si můžeš koupit všechno kromě dinosaura“, kterou v kresleném sitkomu Simpsonovi vyřkl Homer. Po vstupu do modře nasvíceného kruhového atria v blízkosti Zlatého Souku, který byl postaven pro kostru skutečného brontosaura, si člověk uvědomí, že za peníze se dá koupit opravdu všechno, dinosaurus taky.

Kostra tohoto 155 milionů let starého dinosaura byla objevena v americkém Wyomingu a poté byla letecky přepravena do Dubaje. Místní Dino je světovým unikátem proto, že jeho kostra o délce 24,4 a výšce 7,6 metrů je kompletní a z 90 % nedotčená. Nic podobného nenajdete nikde jinde na světě.

Michaela Smékalová

Michaela SmékalováExpert Radynacestu.cz

Vychutnat si daný moment a odnést si nezapomenutelné zážitky – to je celá podstata cestování.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dubai-mall/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024