TOP zábavní parky ve Spojených arabských emirátech: adrenalinová jízda pro malé i velké návštěvníky

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 7. 2017 • Přečteno 10108x

Chcete se královsky bavit, dlouhé minuty se smát, ale taky trochu bát? Spojené arabské emiráty, Mekka luxusní zábavy, jsou pro vás jasná volba.

28 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti Zobrazit zájezdy

Napětí, zábava i relax – to vše nabízejí unikátní zábavní parky v Dubaji, které jsou nedílnou součástí luxusního města. Dubaj vlastní výjimečné know-how na to, jak svým návštěvníkům splnit i nejnáročnější přání a sny. Ne nadarmo se mu přezdívá Mekka milovníků adrenalinu. Pokud i vy hledáte inspiraci, poradíme vám, co si rozhodně nesmíte nechat ujít! 

1. Aquaventure Waterpark – odvažte se skočit

Aquaventure WaterparkAquaventure Waterpark 

Králem mezi aquaparky je nepochybně Aquaventure Waterpark, největší aquapark na Středním východě i v Evropě, šitý na míru milovníkům vodních radovánek, ale především adrenalinu. Vodní park Aquaventure Waterpark se mimo jiné může pochlubit řadou nejadrenalinovějších atrakcí, jaké si jen dovedete představit.

Nejzajímavější z nich je The Leap of Faith neboli Skok odvahy. Skluzavka dlouhá 27,5 metru vás zaveze do průhledného tunelu skrz lagunu hemžící se skutečnými žraloky a rejnoky. Rychlost pádu je téměř neuvěřitelná, zhruba devět pater zdoláte za několik málo vteřin. Mezi žraloky se můžete prohánět i v řece v plovacím kruhu – jsou sice bezpečně za sklem, ale i tak je to opravdu zvláštní pocit, být těmto majestátním zvířatům tak neuvěřitelně blízko.

Jedním z nejdelších a nejadrenalinovějších tobogánů je atrakce Poseidon’s Revenge neboli Poseidonova pomsta, která vás uzavře do průhledné svislé trubice, která následně otevře padací dveře, takže budete padat volným pádem. Vodní park je propojen se širokou písečnou pláží, kde můžete zážitky v klidu vstřebávat a odpočívat.

2. Wild Wadi Waterpark – vlnobití i kaskádovitá megaskluzavka

Wild Wadi Waterpark Wild Wadi Waterpark  

U vody ještě chvíli zůstaneme. Wild Wadi Waterpark je obrovský vodní park, který se díky atrakcím pro odvážné stal okamžitě po otevření cílem všech milovníků adrenalinu. Největší chloubou parku je 33 metrů vysoká kaskádovitá skluzavka Jumeirah Sceirah, která je největší vodní skluzavkou nacházející se mimo severní Ameriku.

Už pouhý pohled na ni doslova bere dech! Denně na ni vyšplhají stovky nadšenců, ale jen málokterý se odváží sklouznout dolů. Milovníci adrenalinu si však přijdou na své. Jízda z výšky 33 metrů trvá pouhých pár vteřin, během kterých naberete rychlost až 80 km v hodině! Podobných atrakcí je v sekci pro odvážné vícero.

Kromě adrenalinových zážitků nabízí vodní park k zábavě venkovní aquapark s vyhřívanými i chlazenými bazény, skluzavkami a tobogány, z nichž 14 je vzájemně propojeno, a několik surfovacích simulátorů. Unikátní atrakcí je bazén s vlnobitím a umělou pláží a zažít můžete i dokonalou bouřku.

3. Ski Dubai – lyžování ve 40 °C

Ski DubaiSki Dubai

Lyžovačka uprostřed léta? V Dubaji žádný problém! Lyžařský areál Ski Dubai nabízí možnost zažít nefalšovanou zimu, i přesto, že je venku 40 stupňů Celsia. Ski Dubai je krytý lyžařský areál o rozloze 22 500 metrů čtverečních, který je součástí obchodního centra Mall of the Emirates, jednoho z největších nákupních center na světě.

Krytý areál nabízí pět svahů rozdělených podle obtížnosti, včetně 400 metrů dlouhé černé sjezdovky a 90 metrů dlouhého koryta vyhrazeného pro snowboardisty. Součástí areálu je také restaurace s výhledem na celý ski park a Snow Park s nejrůznějšími atrakcemi pro děti.

Najdete tady klouzačky, iglú, sáňkařské dráhy, ledovou skluzavku, šplhací věž, střelnici na sněhové koule či 3D kino. Zajímavostí je také sněhové bludiště a prostor pro stavění sněhuláků. Lyžařské nebo snowboardové vybavení včetně oblečení je zahrnuto v ceně vstupného, které činí zhruba 1500 korun na celý den.

4. Dubai Global Village – 5 miliónů nadšenců

Čínský pavilon v Global VillageČínský pavilon v Global Village

Dubai Global Village  je největší atrakce na světě nabízející obchody, restaurace, kulturní vyžití i dobrodružství. Každoročně, vždy v období od října do dubna, navštíví tento oblíbený komplex až pět milionů návštěvníků. Někteří si chtějí užít vzrušující jízdu na pouťových atrakcích, jiní ochutnat světové potraviny a další zase zažít autentické nakupování produktů z celého světa.

Ve 37 pavilonech prezentuje své produkty více než 65 zemí světa. Nechybí takové poklady jako bavlna z Číny, oříšky ze Sýrie, koberce z Íránu, tkaniny z Indie nebo nábytek z Maroka. Atmosféru doplňuje široká škála aktivit, mezi které patří hudba, tanec a divadlo. Návštěva Dubai Global Village je jedinečný zážitek, který zkrátka musíte zažít!

5. IMG Worlds of Adventure – z džungle do pouště nejrychleji

IMG Worlds of AdventureIMG Worlds of Adventure 

Bezkonkurenční zábavu v jednom z největších zábavních parků Dubaje nabízí IMG Worlds of Adventure, který poprvé otevřel své brány teprve v srpnu roku 2016. IMG Worlds of Adventure na ploše o rozloze osmadvaceti fotbalových hřišť nabízí svým návštěvníkům množství adrenalinových atrakcí, včetně 3D až 5D zážitků. Nechybí horské dráhy a atrakce, ze kterých vám bude doslova běhat mráz po zádech.

Park je rozdělený na čtyři tematické zóny inspirované komiksy od Marvelu a postavami z filmů Cartoon Network. Ožívají tady hlavní hrdinové z oblíbených filmů a animovaných seriálů, jako jsou Avengers, Powerpuff Girls či dinosauři ze Ztraceného údolí.

Unikátní atrakcí je horská dráha Velociraptor (nejvyšší a nejrychlejší v Dubaji), která své návštěvníky katapultuje rychlostí 100 km/h a za pouhé 2,5 sekundy je přenese z prehistorické džungle do pouště.

6. LEGOLAND Dubai – větší než velký

Lego všude, kam se podíváš. Tak nějak vypadá další novinka z roku 2016, kterou je světově známý Legoland. Spojené arabské emiráty se mohou pyšnit prvním Legolandem na Středním východě a v pořadí sedmým Legolandem na světě. Dubajský legoland se skládá celkem ze šesti částí: Factory, Lego City, Imagination, Kingdoms, Adventure a Miniland.

Na své si přijdou především děti od 2 do 12 let, ale atrakce nadchnou i dospělé. Na ploše cca 28 kilometrů čtverečních naleznete zhruba čtyřicet interaktivních atrakcí a 15 000 modelů postavených z více než 60 milionů kostiček Lega.

Čtení na podobné témaZábavní park Legoland v Anglii: kostičky, které miluje celý svět a zábava pro děti i rodičePřečíst

Kombinaci vnitřních a venkovních prostor doplňují modely nejslavnějších městských staveb, včetně nejvyšší budovy světa, Burdž Chalífa, jejíž zhotovení trvalo stavitelům přes pět tisíc hodin. Dále uvidíte Velkou mešitu šejka Zajída, model indického Tádž Mahálu a spoustu dalších.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Pro rodiče a děti

Dovolená? Ne, dobrodružství!

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. července

Emiráty a zábavní parky

Adrenalin v Emirátech

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Spojených arabských emirátů na téma: Zábavní parky

Zájezdy do Spojených arabských emirátů

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/top-zabavne-parky-ve-spojenych-arabskych-emiratech/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024