Milán: přátelské město, které rozhodně stojí za návštěvu

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 24423x

Milán je slavné jako město obchodu, bank a módy, jako sídlo opery La Scala i fotbalových klubů AC a Inter Milán.

Vyberte si z našich zájezdů do MilánaZobrazit zájezdy

Miláno (Milano, někdy též Milán) je přátelské město, které stojí za návštěvu. Tato metropole se může pochlubit několika skvělými galeriemi a překrásnou katedrálou. Jezdí se sem také do proslulých návrhářských obchodů i za rušným nočním životem. 

V Miláně je životní tempo rychlé a městu vévodí pracovní etika. Je to dynamické moderní město, které se ovšem může pyšnit nejen současným uměním, ale i historickými památkami. V Miláně si navíc perfektně odpočinete ve mnohých parcích a osvěžíte se něčím dobrým k jídlu a pití ve zdejších četných kavárnách a restauracích.

Centrum města

Skutečným centrem města je náměstí Piazza del Duomo, na kterém stojí symbol města – katedrála Duomo, v jehož okolí se nachází jak většina památek, tak většina těch nejluxusnějších milánských módních obchodů.

Elegantní gotická katedrála Duomo (katedrála Narození panny Marie) je památkou, která vás okouzlí na první pohled. Milánský dóm je jednou z největších katedrál na světě a jeho stavba trvala pět set let. K návštěvě turisty láká nejen díky své velikosti, ale také díky tomu, že se jedná o povedenou směsici gotiky a baroka.

Největší sluneční hodiny v Evropě

Najdete zde i největší sluneční hodiny v Evropě. Nad kněžištěm je uložen krucifix s významnou relikvií – hřebíkem z Kristova kříže. Za návštěvu stojí i chrám Santa Maria delle Grazie, v jehož refektáři se nachází nejznámější milánská freska a výjimečné dílo Leonarda da Vinciho – Poslední večeře.

Při vašich toulkách Milánem si nezapomeňte prohlédnout budovu slavné opery La Scala, která byla otevřena v roce 1778. V tomto proslulém operním svatostánku působily největší hvězdy opery včetně Marii Callas či české pěvkyně Evy Urbanové. Od milánské katedrály Duomo se ke slavnému opernímu domu dostanete jednoduše tak, že projdete neméně slavnou Galerií Viktora Emanuela II.

Během pobytu ve městě byste neměli vynechat ani návštěvu uměleckých galerií a muzeí. Tou nejslavnější galerií je Pinacoteca di Brera, ale nezklame vás ani Museo Archeologico, kde najdete mj. zajímavé expozice kuchyňského nářadí a skleněných lahviček, nebo tam budete moci obdivovat třeba šperky z doby římské.

V první evropské veřejné knihovně se nyní nachází úžasná galerie Pinacoteca Ambrosiana, ve které jsou zase vystaveny skutečné skvosty, například da Vinciho Hudebník.

Čtení: Zájezdy do Itálie – srovnání a doporučení

Město designu a módy

Miláno je městem designu a módy a v této oblasti je jedním z měst, které udávají celosvětové módní trendy. Nemusíte nic nakupovat, stačí nechat se inspirovat módou, kterou uvidíte všude kolem sebe, ať už v obchůdcích či přímo na Italech samotných. Pokud byste přeci jenom zatoužili po nákupech v těch nejluxusnějších milánských obchodech, pak zamiřte do tzv. Zlatého čtyřúhelníku – Quadrilatero d’Oro.

Až se v Miláně budete chtít občerstvit, navštivte jednu z místních paninoteche (chlebíčkáren), anebo ještě lépe zamiřte rovnou do jedné z restaurací podél kanálu Navigli, kde se s oblibou scházejí místní i turisté, pracující i ti, kteří si zrovna vyrazili za zábavou.

Poznávejte svět, poznávejte sebe! 

Itálie (Milán)

Za inspirací do Milána

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Milána

Zájezdy do Milána

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/milan/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024