Festival světla v Londýně (Lumiere London) ukáže britskou metropoli v úplně jiné a neotřelé podobě

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 5264x

Už tento čtvrtek ovládne Londýn největší festival světla, který kdy měla britská metropole tu čest hostit.

Vyberte si z našich 31 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Už tento čtvrtek Londýn ovládne největší festival světla, který kdy měla britská metropole tu čest hostit. Po čtyři večery (14.–17. ledna) budou nezaměnitelné dominanty města doslova rozsvíceny působivými světelnými efekty. Do zářivého hávu světel a magické atmosféry se ponoří významné budovy situované mezi nádražím King´s Cross a oblastí West End.        

Špičkoví umělci ze všech koutů světa už mají připravené své světelné instalace, interaktivní objekty a další umělecká díla, aby do běžně známé podoby Londýna vnesli načas úplně jiné světlo. Bye, bye, pochmurný lednový Londýne!   

Ke vzniku této události organizátory inspiroval obdobný festival, který se již od roku 2009 koná každé dva roky ve městě Durhum ve stejnojmenném anglickém hrabství.

Za podpory primátora Borise Johnsona se tento festival bude letos poprvé konat i v Londýně. Organizátoři doufají, že se jim podaří založit novou dlouhodobou tradici.

Více než dvě desítky umělců, které láká způsob, jakým dokáže světlo měnit městské prostředí, představí svá díla na dvaceti různých veřejných místech v Londýně. 

Jedním z účastníků bude i britský umělec Julian Opie, který pro své umělecké vyjádření používá počítačové animace, zvuk i LED obrazovky. Jeho dílo (Walking on the Vltava) bylo vystaveno dokonce i v Sovových mlýnech v Praze. Do Londýna zavítá také americká umělkyně Janet Echelman, známá svými velkolepými světelnými díly, a mnozí další.

Praktické informace:

  • Kdy? 14.–17. února (18:30–22:30 hod)
  • Kde? V centru Londýna
  • Za kolik? Zdarma
  • Organizátoři vytvořili přehlednou mapu, která pomůže se ve festivalovém programu snáz zorientovat, a my jsme pro vás sepsali a natočili šest dobrých rad na cestu do Londýna.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/festival-svetla-lumiere-london-ukaze-britskou-metropoli-v-neotrele-podobe/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024