Florencie láká na požitkářský den pro všechny smysly: parfémy, móda a čokoláda...

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6005x

Za žádnou cenu si nenechte ujít trochu netradiční prohlídku Florencie nazvanou „Vůně, móda a čokoláda: vyrobeno v Toskánsku“.

Vyberte si z našich 15 zájezdů do FlorencieZobrazit zájezdy

Pokud chcete zjistit, jak voní, chutná a čím se zdobí hlavní město Toskánska, a zároveň strávit nezapomenutelné odpoledne plné lákavého pokušení, pak si rozhodně nenechte ujít trochu netradiční prohlídku Florencie nazvanou „Vůně, móda a čokoláda: vyrobeno v Toskánsku“.  Jeden den, jedno město, tři požitkářská zastavení. 

První zastavení: Krásné místo, které voní historií

Nejprve navštívíte renesanční parfumerii a zároveň jednu z nejstarších lékáren na světě nazvanou Officina Profumo – Farmaceutica di Santa Maria Novella s více než čtyřsetletou historií, která do starobylých flakonů stáčí parfémy odvážných kompozic.

Traduje se také, že nejslavnější místní parfém „Pot-pourri (mix travin, bobulí, pryskyřice a květin) má magickou sílu. Parfumerii najdete v historických prostorách slavného florentského kostela Santa Maria Novella v samotném centru Florencie, v němž mniši již od roku 1612 připravovali aromatické vody především k léčebným účelům.

Omamné vůně parfémů vás nenechají dlouho přešlapovat přede dveřmi a pozvou vás do nádherných sálů vyzdobených freskami s jedinečným výhledem na křížovou chodbu kostela.    

Druhé zastavení: Salvatore Ferragamo – slavný návrhář a obuvník hvězd

O něco později vstoupíte do světa Salvatora Ferragama, který své první boty ušil již v roce 1907. Mezi jeho nejslavnější klientky kdysi patřila i Eva Perón, Audrey Hepburn, Marylin Monroe či Sophia Loren a dnes třeba Angelina Jolie či Jennifer Aniston.

V historické budově Palazzo Spini Ferroni, kterou Ferragamo zakoupil již v roce 1930, dnes najdete nejen domov řady prestižních obchodů, návrhářských dílen a kanceláří, ale od roku 1995 také muzeum mistrovy tvorby, ve kterém se pořádají tematické výstavy, jejichž záměrem je představit unikátní obuv v nečekaných souvislostech.

Třetí zastavení: Italské afrodiziakum na závěr!

Příjemné a současně poučné odpoledne a procházku Florencií zakončíte sladkou tečkou v místních vyhlášených čokoládovnách, kde budete mít jedinečnou příležitost ochutnat tu nejlahodnější italskou čokoládu a dobroty, jaké si jen dovedete představit.   

Informace o prohlídce:

Kdy? Úterý až pátek ve 14:00 (Sraz účastníků je již v 13:45)

Kde? Via della Condotta 27r, Florencie  

Jak dlouho? 4 hodiny

V jakých jazycích? V angličtině a italštině

Za kolik? 35 eur (Kupte si svou vstupenku ještě dnes.)

Co vše je v ceně? Vstup do všech objektů s komentovanou prohlídkou + degustace exkluzivní čokolády     

 

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Itálie (Florencie)

Objevte perlu Toskánska

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Florencie

Zájezdy do Florencie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/florencie-laka-na-pozitkarske-odpoledne-pro-vsechny-smysly/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024