Florencie: město nejen světoznámých památek, ale i špičkového designu

Míša Matanelli, Expert Radynacestu.cz Vydáno 4. 8. 2019 • Přečteno 5664x

Italský design a nábytek jsou symbolem vkusu a důvtipu. Najděte i vy svou inspiraci v kolébce renesance – Florencii.

Vyberte si z našich 15 zájezdů do FlorencieZobrazit zájezdy

Jezdíte rádi do Itálie? A zamilovali jste si Florencii? Pak určitě víte, že tohle město je srdcem jednoho z nejpůvabnějších evropských regionů – Toskánska. Nejen milovníci výborného toskánského vína a oliv, ale také italského stylu a designu sem rádi zavítají. Nebo tu třeba design studují, jako česká designérka Katerina Kersey.

Plánujete studovat design? Zkuste Florencii

Katerina Kersey z Katerina Kersey Design je dnes známou interiérovou designérkou, která ve svém studiu razí heslo „interiérový design bez hranic“. Miluje italský design, který studovala ve Florencii. Ve městě, které dalo světu renesanci.

Cesty k vysněné kariéře jsou nevyzpytatelné

Skica obývacího pokoje - Sketching ClassSkica obývacího pokoje - Sketching Class

Katerina se rozhodla pro studium na Florence Design Academy. Jestli vás láká podobný směr, zjistěte si všechny požadavky k přijetí a pilujte angličtinu, bez té se neobejdete. Ve Florencii najdete ještě další školy zabývající se architekturou a designem: Studium Architecture Florence Design School a Florence Institute of Design International.

Uplatnění absolventů je díky důrazu na praktičnost studia velmi široké. K tomu si připočtěte inspirativní prostředí a světoznámé památky Florencie.

Čtení: Zájezdy do Itálie – srovnání a doporučení

Itálie: věčný zdroj inspirace

Pouliční zpěvák ve FlorenciiPouliční zpěvák ve Florencii

V Itálii můžete poznávat historické slohy, ale i současný lokální a světový design. Kombinace bohaté minulosti a vzrušující budoucnosti, místní elegance a kosmopolitní otevřenosti vytváří živnou půdou pro všechny kreativní duše.

„Florencii bych přirovnala k takovému malému italskému New Yorku s více jak tisíciletou tradicí. Florencie je město, které nikdy nespí a přitom si klidně plyne ve svém uzamčeném vakuu, kde vše sladce voní po vanilce a cukru,“ popisuje své dojmy Katerina.

Florencie jako město umění a architektury

Katerina Kersey v IDW ItaliaKaterina Kersey v IDW Italia

Italský design a nábytek jsou symbolem vkusu a důvtipu. Své o tom ví i Katerina, která své zkušenosti ze studia ve Florencii zúročuje v Praze. Nyní spolupracuje s interiérovým studiem IDW Italia, které v duchu italského stylu plní svým klientům sny o elegantním a spokojeném domově.

Pokud chcete nasát atmosféru italského stylu, běžte se za Katerinou do pražského showroomu podívat. Pokud vás návštěva navnadí, ozvěte se nám, rádi vás vezmeme nejen do Florencie.

Ve Florencii nevynechejte Duomo, 12 mostů a Davida

Santa CroceSanta Croce

I když rádi objevujete svět mimo vyšlapaných turistických tras, nejznámější dominanty Florencie rozhodně nevynechejte.

Na severním břehu řeky Arno se nachází většina historických lákadel, jako např. impozantní katedrála Duomo na náměstí Santa Maria del Fiore, nádherný gotický kostel Santa Croce, románská bazilika San Lorenzo či pravděpodobně nejstarší budova Florencie – baptisterium San Giovanni.

Jestli se rádi kocháte panoramaty, z náměstí Piazzale Michelangelo budete mít celou Florencii téměř jako na dlani s malebnou krajinomalbou toskánských kopců v pozadí. Dvanáct historických mostů přes řeku Arno rovněž nabízí krásné výhledy do okolí.

Socha DavidaSocha Davida 

Kde hledat nejslavnější sochu světa, pětimetrový mramorový kolos Michelangelova Davida? Originál najdete v Galleria dell'Accademia. Pro focení je ale oblíbenější kopie, která se nachází před Palazzo Vecchio.

Kdy vyrazit poznávat Florencii?

Pokud chcete zažít Florencii bez turistů, vyrazte na jižní břeh Arna do čtvrti zvané Oltrarno. V úzkých a klikatých uličkách potkáte místní řemeslníky a umělce, navštívíte lokální kamenné obchůdky či rozkvetlé zahrady a nasajete tu pravou atmosféru.

„Když na vás padne únava, usedněte do jednoho z místních podniků na autentickém náměstí Santo Spirito či Piazza della Passera, objednejte si sklenku kvalitního Chianti spolu s výběrem toho nejlepšího z italských sýrů, uzenin, oliv, artyčoků či sušených rajčat a nezaujatě pozorujte noční veselí život milujících Florenťanů,“ radí Katerina.

V hlavní turistické sezóně je v centru Florencie opravdu „hlava na hlavě“ a váš zážitek může být ochuzen o tu pravou toskánskou atmosféru. Proto svůj výlet plánujte raději velmi brzy z jara, anebo na sklonku podzimu a zimy.

Míša MatanelliExpert Radynacestu.cz

Itálie (Florencie)

Objevte perlu Toskánska

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Florencie

Zájezdy do Florencie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/florencie-mesto-nejen-svetoznamych-pamatek-ale-i-spickoveho-designu/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024