Řím: Fontána di Trevi se mění před očima

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 5831x

Fontána di Trevi se mění před očima. Jeden ze symbolů Říma totiž podstupuje rekonstrukci. A nebude to oprava ledajaká, nýbrž poslouží návštěvníkům města jako atrakce.

Vyberte si z našich 15 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Pamatujete na blonďatou Anitu Ekberg, jak ve filmu La Dolce Vita odhodila šaty a neváhala se ve slavné fontáně vykoupat? Jeden z hlavních symbolů věčného města teď podstupuje rekonstrukci.

Oprava rokokového monumentu nebude jen tak ledajaká, ale záměrně poslouží jako atrakce. Tady jste totiž v Římě. Stavební práce jsou obklopeny světly a průhlednými panely, aby mohli všichni sledovat postup obnovy a srovnávat fontánu s ukázkami, jak vypadala kdysi v historii.

Navíc je teď možnost podívat se na fontánu ze zcela nové perspektivy – nad vodní nádrží vede chodník, kterým se zvědaví turisté budou moci podívat přímo do srdce restaurátorských prací a přitom se nepřipravit o možnost do fontány tradičně vhodit nějaký ten drobák.

Říká se, že pokud do Fontány di Trevi člověk hodí minci, určitě není v Římě naposled. A pokud vhodí mince dvě nebo tři, zvýší se mu naděje, že nalezne (italskou?) lásku a brzo mu zazní svatební zvony.

Rekonstrukci fontány jsou věnovány tyto webové stránky.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/fontana-di-trevi-se-meni-pred-ocima/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024