Harry Potter oslavil 35 let! Projděte se s námi filmovými místy v Londýně, kde se příběh natáčel

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6405x

Harry Potter oslavil 35 let! Vydejte se spolu s námi za slavným obrýleným kouzelníkem do Londýna a jeho okolí...

35 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti Zobrazit zájezdy

Víte, že...

Když měla ve Velké Británii vůbec poprvé vyjít kniha Harry Potter a vězeň z Azkabanu, vydavatel usilovně žádal obchody, aby nezačínaly s prodejem před koncem vyučovacích hodin škol, aby se předešlo záškoláctví. A pak že děti nečtou! 

Všechno nejlepší, Harry! Podle J. K. Rowlingové, autorky knih o čarodějnickém učni, se Harry narodil přesně před 35 lety. Pojďme slavit spolu s ním opravdu stylově! Co byste řekli třeba procházce po filmových místech v Londýně, kde se slavný příběh natáčel? Oslavte Harryho narozeniny a dobře se v Londýně bavte!   

Patříte k těm, kteří naprosto bezvýhradně podlehli fenoménu kouzelnické školy v Bradavicích? Chcete zjistit, kde se natáčel kultovní filmový příběh o kouzelníkovi Harrym Potterovi? Toužíte poznat skutečnou předlohu pro Ministerstvo kouzel, Banku Gringottových nebo věhlasné nástupiště 9 a ¾?

Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, na nic už nečekejte a za oblíbeným populárním kouzelníkem se vypravte do Londýna a jeho okolí!

Hledání filmových míst je pro fanoušky této jedinečné ságy opravdová zábava a vzrušení. Tak co, zkusíte to taky?

Bradavická škola čar a kouzel sice ve skutečnosti neexistuje, to ale nijak nebránilo filmařům, aby si svou vlastní postavili v prostorách nejslavnější univerzity světa, v Oxfordu. 

Oxfordská univerzitní kolej Christ Church, na které studovalo 13 britských premiérů, se také stala jedním z interiérů fiktivní školy. Každý rok tak Christ Church přiláká stovky fanoušků.

„Pořádně se rozběhnout a zavřít oči!“ Vzpomenete si ještě, odkud se Harry rok co rok dostával ke slavnému Bradavickému expresu, který jej zavezl až do školy v Bradavicích?

Ano, bylo to na londýnském nádraží King´s Cross, kde musel nejprve najít nástupiště 9 a ¾. Stejnojmenné nádraží sice existuje, ale trochu paradoxně stojí přesně naproti tomu, které si ve filmu nakonec i zahrálo, a sice St. Pancras Station. Interiéry a záběry z nástupišť už ale byly natočeny na správném místě.

Své toulky můžete zakončit třeba v krásném Regent´s Park. Pokud se na chvíli zasníte a vybavíte si místo, kam si Dursleyovi vyšli oslavit 11. narozeniny vypečeného Dudleyho, rázem se ocitnete v místní zoo, která skutečně existuje. V zoo rozhodně nevynechejte Pavilon plazů, v němž Harry objevil svou schopnost mluvit hadí řečí. 

Vyrazte s celou rodinou do Londýna! Slibujeme nevšední zážitky i ve všední dny... 

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Pro rodiče a děti

Dovolená? Ne, dobrodružství!

Vyberte si jeden z našich 35 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. března

Londýn a Harry Potter

Objevte filmový Londýn

Vyberte si jeden z našich 21 zájezdů do Londýna na téma: Harry Potter

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 28. března



URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/harry-potter-oslavil-35-let/



Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z Anglie



Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024