Nahlédněte do antických lázní i kuchyní. Italské Pompeje odhalí další zrekonstruované budovy

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 6168x

Šest nově zrekonstruovaných domů v Pompejích poodhalí další střípek z poutavé historie tohoto antického města

Vyberte si z našich 6 zájezdů do PompejíZobrazit zájezdy

Víte, že... 

Životní styl bohatých Pompejanů byl vskutku extravagantní? Podle nejnovějších vykopávek místní restaurace nabízely dokonce maso žiraf a plameňáků.

Pompeje v jihoitalské Kampánii byly zcela zavaleny během běsnění sopky Vesuv v roce 79 po Kr. Zbytky tohoto kvetoucího římského letoviska, jako konzerva dochované pod sopečným popelem, patří k nejnavštěvovanějším italským turistickým atrakcím. Šest nově zrekonstruovaných budov teď poodhalí další střípek z jejich poutavé historie.

Pompeje byly chyceny ve své zkáze a tlustou krustou lávy a popela dokonale zakonzervovány. Téměř nikde jinde na světě nezískáte tak dokonalý přehled o životě našich předků, jako je tomu právě tady. 

Odhalené části Pompejí v podobě dvoupatrových domů, lázní, divadel, fontán, zbytků antických chrámů, pomáhají dnešním generacím poznat, jaký život tehdy Římané vedli. 

Na konci loňského roku bylo v tomto odkrytém antickém městě veřejnosti oficiálně představeno šest nově restaurovaných domů, stojících na jedné z hlavních ulic.

Za pozornost určitě stojí rozlehlá budova s podzemní sloupovou chodbou a nástěnnými malbami (Criptoporticus Domus), stejně jako i dům s detailně zdobenými podlahami (Pacuius Proculus Domus), jenž získal jméno podle předvolebního plakátu visícího na venkovní zdi. Zrestaurované budovy ukrývají lázně, fontány i důmyslné jídelny.    

Není divu, že se tyto dokonale zakonzervované památky staly doslova archeologickou senzací. Například taková erotická výzdoba nevěstinců by totiž jen stěží přežila přísnou křesťanskou cenzuru.  

Každý rok toto letovisko bohatých Římanů, uvedené na seznamu světového dědictví UNESCO, navštíví zhruba 2,5 milionu návštěvníků.

 

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Itálie (Pompeje)

Odhalte tajemství zkázy

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Pompejí

Zájezdy do Pompejí

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/italske-pompeje-odhalily-sest-nove-zrekonstruovanych-budov/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024