Jste v Dubaji? Pak se musíte zajít podívat do čtvrti al-Karama na oslňující street art

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 5291x

Uznávaní streetartoví umělci zaplavili městskou čtvrť v Dubaji pestrobarevnými ptáky, divokými šelmami, klubky na pletení... Tohle umění ulice vás zaručeně dostane!

Vyberte si z našich 11 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Víte, že...

Na jedné ze zdí je vyobrazen majestátní sokol. Po staletí je zlatý sokol také národním symbolem SAE. 

Umění zase potkalo ulici. Městská čtvrť v Dubaji, al-Karama, proslulá jako místo výhodných nákupů a vyhlášených indických a pákistánských restaurací, teď přidala další trumf. Prakticky přes noc, v naprosté tichosti a bez mediálního humbuku získala řada tradičních budov nový pestrobarevný look. Rozhlédněte se, streetartové poklady čekají, až je objevíte.

Více než dvě desítky originálních pouličních maleb na dvanácti různých budovách vznikly během měsíce ramadánu pod rukama osmi uznávaných streetartových umělců z Dubaje i ze zahraničí. Do jedné z nejstarších městských čtvrtí v Dubaji tak umělci vnesli čerstvý kreativní vítr.

Všichni doufají, že teď už nejen nákupní a restaurační čtvrť al-Karama bude přitahovat stále více turistů z celého světa.

Obří nástěnné malby jsou směsicí různých stylů graffiti a zároveň přehlídkou tradičních i méně tradičních motivů: otevřená tlama žraloka, divoký tygr, klubka a jehlice na pletení, auto nadnášené balonky, různobarevní ptáci, loď rozrážející vlny…

Umělci se shodli na tom, že už když ráno vstanou, potřebují mít okolo sebe barvy. Ty totiž dodávají radost a chuť do života. Nechtějí svůj den začít pohledem na prašné šedé budovy. Jeden z umělců, Muhriz Murad, prohlásil, že jejich street art přinesl do al-Karamy tolik potřebné živé barvy. Chcete-li vše vidět na vlastní oči, přijměte pozvání a poleťte se s námi do města kuriozit podívat.  

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/jste-v-dubaji-pak-se-musite-zajit-podivat-do-ctvrti-al-karama-na-oslnujici-street-art/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024