Květinová pole v okolí Keukenhofu: snová podívaná

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 11852x

Květinová pole v okolí Keukenhofu jsou nádhernou podívanou i pro tvrdé nátury.

1 zájezd na téma: Květinové korzo – KeukenhofZobrazit zájezdy

Tip pro vás

Vydáte-li se do Holandska, nezapomeňte, že procházka (či projížďka) květinovými poli vám přinese nezapomenutelné zážitky.

Nejen Keukenhof nabízí pestrobarevnou škálu květinové podívané. Z okrajů parku lze vidět také něco nádherného: rozsáhlá květinová pole. Nenechte si je ujít.

Mezi Leidenem a Haarlemem se nachází pás úrodné půdy, který je asi 30 km dlouhý. Tato oblast se využívá pro pěstování květin pro komerční účely. Nachází se zde tedy proslulá květinová pole, která od jara až do podzimu hýří všemi barvami.

Vynikající podmínky pro pěstování

Půda zde má optimální složení s potřebným podílem písku a vysokou hladinou spodní vody. V kombinaci se zdejším vzduchem, který je díky blízkosti moře dostatečně vlhký, jsou zde vytvořeny ideální podmínky pro pěstování cibulovin. Kromě tulipánů zde můžete spatřit lány krokusů, gladiol, lilií, narcisů, hyacintů, kosatců či jiřin. Výborně se využívá jejich vegetační doby, takže jsou pole téměř neustále v rozkvětu, dokonce ještě na podzim zde můžete obdivovat lány rozkvetlých jiřin.

Půjčte si kolo

Květinovými poli se můžete projet na kole, je to úžasný zážitek, kdy kromě symfonie barev se můžete nechávat unášet nádhernou vůní. Pro méně zdatné cyklisty půjčovny v blízkém okolí nabízejí i motorová kola. Poplatky za půjčení jsou pro českého návštěvníka přijatelné.

Jaké květiny nejraději dostáváte?

Celkem hlasovalo 61 čtenářů.

Zájezdy na květinová korza do Holandska (Keukenhof)

Objevte vůně Holandska

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Keukenhofu na téma: Květinové korzo

Zájezdy do Keukenhofu

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 19. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kvetinova-pole-v-okoli-keukenhofu/Doporučujeme z Holandska

Nejnovější z HolandskaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023