Květinová pole v okolí Keukenhofu: Snová podívaná

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 9218x

Květinová pole v okolí Keukenhofu jsou nádhernou podívanou i pro tvrdé nátury.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do HolandskoZobraz zájezdy

Tip pro vás

Vydáte-li se do Holandska, nezapomeňte, že procházka (či projížďka) květinovými poli vám přinese nezapomenutelné zážitky.

Nejen Keukenhof nabízí pestrobarevnou škálu květinové podívané. Z okrajů parku lze vidět také něco nádherného: rozsáhlá květinová pole. Nenechte si je ujít.

Mezi Leidenem a Haarlemem se nachází pás úrodné půdy, který je asi 30 km dlouhý. Tato oblast se využívá pro pěstování květin pro komerční účely. Nachází se zde tedy proslulá květinová pole, která od jara až do podzimu hýří všemi barvami.

Vynikající podmínky pro pěstování

Půda zde má optimální složení s potřebným podílem písku a vysokou hladinou spodní vody. V kombinaci se zdejším vzduchem, který je díky blízkosti moře dostatečně vlhký, jsou zde vytvořeny ideální podmínky pro pěstování cibulovin. Kromě tulipánů zde můžete spatřit lány krokusů, gladiol, lilií, narcisů, hyacintů, kosatců či jiřin. Výborně se využívá jejich vegetační doby, takže jsou pole téměř neustále v rozkvětu, dokonce ještě na podzim zde můžete obdivovat lány rozkvetlých jiřin.

Nadšení průvodciVšichni nám je chválí. Na místech, kam jezdí, se vyznají lépe, než místní. Jsou s vámi od odjezdu po návrat.Více o průvodcích

Půjčte si kolo

Květinovými poli se můžete projet na kole, je to úžasný zážitek, kdy kromě symfonie barev se můžete nechávat unášet nádhernou vůní. Pro méně zdatné cyklisty půjčovny v blízkém okolí nabízejí i motorová kola. Poplatky za půjčení jsou pro českého návštěvníka přijatelné.

Jaké květiny nejraději dostáváte?

Celkem hlasovalo 48 čtenářů.

Holandsko / Nizozemsko

Holandsko vás dostane

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Holandsko

Zobrazit aktuální zájezdy do Holandsko

Nejbližší volný zájezd již 2. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kvetinova-pole-v-okoli-keukenhofu/

Doporučujeme z Holandska

Nejnovější z HolandskaCestujte mazaně
rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!