Letiště Václava Havla chystá řadu překvapení. Co za tím je? No přece velkolepé oslavy 80. narozenin!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 13. 4. 2017 • Přečteno 3819x

Nemáte-li program na druhý červnový víkend, napište si do diáře, že se u příležitosti 80. výročí koná na Letišti Václava Havla v Praze víkend otevřených dveří…

Vyberte si z našich 358 zájezdů Zobrazit zájezdy

Víte, že...

V rámci exkurzí lze poznat pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí i místa, kam se cestující běžně nedostanou. Pořádány jsou i speciální exkurze pro fotografy amatéry, kteří mohou fotografovat dokonce venku poblíž dráhy.

Znáte na začátek nějaký vtip o letadlech? V letadle na zahraniční lince se ptá letuška pána: „Pomohla vám ta žvýkačka, co jsem vám dala před startem, aby vám nezalehly uši?“ „Děkuji, pomohla, jenomže ji teď z těch uší nemohu dostat.“ Letiště je zkrátka místem, které inspiruje k objevování nového. Stejně tak je i místem setkávání a loučení i posledním a prvním kontaktem s cizí zemí. To pražské teď oslavilo 80 let od svého vzniku. Ať žije Ruzyně!

Dnes z tohoto vzdušného přístavu mohou cestující létat bez přestupu do 105 míst ve 39 zemích světa. V letní sezoně bude mít Letiště Václava Havla přímé spojení dokonce se 154 destinacemi. Den před koncem loňského roku letiště odbavilo 13miliontého cestujícího.    

Příběh největšího a nejmodernějšího letiště České republiky, které nese jméno prvního českého prezidenta Václava Havla, se začal psát před osmi dekádami. Historicky první spoj tu přistál ráno 5. dubna 1937. Douglas DC-2, ve své době nejmodernější letadlo, přiletělo z Piešťan.

Cestující v té době procházeli moderní odbavovací halou s železobetonovou konstrukcí a sklobetonovými klenbami, kterou navrhl architekt Adolf Benš. Jeho unikátní stavba byla ověnčena řadou zahraničních ocenění. Tehdy mělo jedno z nejmodernějších letišť svého druhu v Evropě ohromný provoz a platilo za dopravní křižovatku mezi západní a východní Evropou.  

Připoutejte se, prosím, právě vzlétáme! Pátého dubna letošního roku tu výročním letem na trase Praha-Piešťany-Praha odstartovaly velkolepé oslavy. Na konec jara je pak v Terminálu 2 naplánována interaktivní výstava dokumentující historii letiště od založení až po vize do budoucna. V sobotu a neděli 10. a 11. června se tu uskuteční víkend otevřených dveří kombinovaný s přehlídkou letištní techniky a bohatým doprovodným programem pro děti. Malé i velké obdivovatele létání jistě potěší především historické letouny. K vidění bude například dopravní letoun Lisunov Li-2, v kódu NATO zvaný „Cab“. Poleťte s námi z Prahy za zážitky i vy…

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Letecky z Prahy

Leťte z Prahy za zážitky!

Vyberte si jeden z našich 358 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/letiste-vaclava-havla-chysta-radu-prekvapeni-co-za-tim-je-no-prece-velkolepe-oslavy-80-narozenin/Doporučujeme z České republiky

Nejnovější z České republikyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024