Silvestrovský Londýn: Místo, kde si stojí za to popřát „šťastný nový rok“!

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 8992x

Jakmile Big Ben odbije silvestrovskou půlnoc, propukne ohňostroj, za nímž lidé cestují nejen z celé Evropy. První den v novém roce pak Londýn ožije novoroční přehlídkou.

Vyberte si z našich 33 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Uchvacující a velkolepý, známý po celém světě. To je novoroční ohňostroj u London Eye, který se každoročně koná v centru Londýna. Propuká, jakmile Big Ben odbije silvestrovskou půlnoc. Další den se pak britská metropole rozjásá v rytmu novoroční přehlídky.

Popularitu ohňostroje, největšího v Anglii, potvrzuje i to, že jej každý rok přicházejí zhlédnout statisíce lidí. Letos je prvně zpoplatněn. Vstupenky v hodnotě deseti liber však byly vyprodány už dlouho dopředu.

Londýnský novoroční ohňostroj lze sledovat i z pohodlí vlastního domova. Živě jej bude vysílat britská stanice BBC One. Abyste se navnadili, můžete se už teď podívat na malou ochutnávku z minulého roku.

Sotva se nový rok překulí, na londýnskou scénu nastoupí New Year's Day Parade 2015. Tanečníci, akrobati, hudebníci a alegorické vozy zaplaví centrum města. Průvod začíná ve 12 hodin na Picadilly a končí v 15:30 na Parliament Square.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd již 19. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/londyn-misto-stastny-novy-rok/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024