Meghan & Harry opět ve svatebním. Prohlédněte si jejich pohádkově krásné outfity na výstavě ve Windsoru

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 13. 9. 2018 • Přečteno 3313x

Pokud v dohledném horizontu plánujete svatbu, zaleťte si s námi prohlédnout nádherné svatební šaty Meghan Markle na výstavu do Windsoru.

Vyberte si z našich 5 zájezdů do WindsoruZobrazit zájezdy

Víte, že…

Když si významná britská královna Viktorie na sebe oblékla ve svůj svatební den v roce 1840 bílé šaty, ve skutečnosti tím porušila silně zakořeněnou tradici. Až do začátku 19. století totiž viktoriánské nevěsty většinou nosívaly šaty jasně červené .   

Šaty na svatbu jsou nejemotivnější šaty, které si žena v životě oblékne. Avšak co si budeme nalhávat, vybrat ty správné je často složitější, než najít toho pravého mužského, který se nebojí říct osudové „ano“. A jelikož dobré inspirace není nikdy dost, máme pro vás přímo královskou inspiraci, již nabízí unikátní výstava ve Windsoru.  

Co myslíte, na jaké číslo bychom se dostali, kdybychom všem budoucím nevěstám položili tu samou otázku: Líbila se vám jednoduchá bílá róba bez ozdob, kterou ve svatební den oblékla krásná nevěsta Meghan Markle? Kladné odpovědi bychom asi jen sotva spočítali. 

Jedinečná příležitost si tyto hedvábné šaty francouzského módního domu Givenchy prohlédnout zblízka a ujistit se, že naživo jsou ještě půvabnější, se otevírá ve Windsoru, letním sídle královské rodiny. Dlouho očekávaná výstava pojmenovaná Královská svatba: Vévoda a vévodkyně ze Sussexu začíná 26. října a potrvá až do 6. ledna 2019. 

K vidění bude Meghanina svatební nádhera od britské návrhářky Clare Waight Keller, jež pro nevěstu navrhla šaty s decentním lodičkovým výstřihem, tříčtvrtečními rukávy a zhruba metr a půl dlouhou vlečkou. Honosný šat doplní diamantová tiára z roku 1932, zapůjčená královnou Alžbětou II. 

Návštěvníkům se rovněž předvede kopie tmavě modré ceremoniální uniformy z luxusního londýnského krejčovství Dege & Skinner, v níž princ Harry dorazil letos v květnu do kaple svatého Jiří. Po skončení výstavy se pak celá expozice přestěhuje do paláce HolyroodEdinburghu, kde setrvá od 14. června až do 6. října příštího roku. Ještě přemýšlíte, kde nasbírat pěknou řádku svatebních nápadů? Už nemusíte.

Kde, kdy a za kolik?

Hrad Windsor je pro veřejnost otevřen 7 dní v týdnu, vždy od 10 do 17.15 hodin.

Výstavu je možné navštívit za vstupné pro dospělého 21,20 liber (cca 625 korun). Rodinné vstupné (2 dospělí a 3 děti mladší 17 let) je 54,70 liber (cca 1 614 korun).

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Windsor)

Za královnou do Windsoru

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Windsoru

Zájezdy do Windsoru

Nejbližší volný zájezd odlétá již 1. srpna

Skotsko (Edinburgh)

Živé centrum Skotska

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Edinburghu

Zájezdy do Edinburghu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 2. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/meghan-harry-opet-ve-svatebnim.-prohlednete-si-jejich-pohadkove-krasne-outfity-na-vystave-ve-windsoru/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024