Nakupování v Itálii: Po obědě se nepracuje

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 10709x

Pokud milujete nákupy, Itálie je tím pravým místem pro vás.

Vyberte si z našich 44 zájezdů do ItálieZobraz zájezdy

Při nakupování v Itálii si můžete vybrat mezi specializovanými obchody či klasickými supermarkety a trhy. Alkohol je prodejný pouze dospělé osobě. Cigarety a tabák nakoupíte jen v Tabaccheria. Nezapomeňte si od všeho vzít účet. Elektronika se nedoporučuje nakupovat na tržištích. V době siesty jsou obchody zavřené přibližně do 16 hodin.

Trhy

Nakupování na tržištích je velmi populární i mezi samotnými Italy. Trhy se pořádají zhruba dvakrát týdně snad ve všech městech. Ti, kteří nelpí na značce, budou s nákupy určitě spokojeni, ceny tu jsou více než přijatelné. Zastoupení tu navíc mají i některé butiky. Spokojené budou nejen ženy, ale i muži si určitě přijdou na své.

Na trzích můžete koupit vše od oblečení, bot, přes potraviny, květiny až po domácí potřeby. Určitě se vyplatí vyjednávat o ceně. Především cizinci, kteří zde prodávají, vám určitě dají slevu. Na své si přijdou ženy s malou velikostí bot, jelikož zde prodávají i boty ve velikostech 35 či 34, a to za velmi rozumné ceny. Věřte, že vybírat je opravdu z čeho. Při nákupech dbejte zvýšené opatrnosti na své věci, zvláště v turistických destinacích.

Průvodce je s vámi od odletu po návrat. O vše se postará. Vy si tak vychutnáte zážitky bez starostí.

Potraviny

Potraviny můžete nakupovat na tržištích (mercato) nebo v supermarketech. Systém nakupování ve velkých nákupních centrech je stejný jako u nás. Rozdíl ale je v nakupuvání v menších místních obchůdcích či supermarketech. Pečivo se zde prodává ve formě pultového prodeje a nakupuje se mnohdy na váhu, nikoliv na kusy jako u nás.

Jistou výhodou je, že když přijdete k pultu, v mnoha prodejnách si musíte odtrhnout lístek s pořadovým lístkem (jako u nás na poště a na úřadech). Číslo, které je na řadě, uvidíte na displeji, tudíž si klidně můžete nakupovat a nemusíte stát ve frontě. Na základě lístku budete obslouženi u pultu – pečivo, uzeniny, sýry či zákusky apod. Salámy vám prodavačky speciálně nakrájí.

Pokud chcete nakoupit nějaké dortíčky nebo zákusky, zamiřte do cukrárny – pasticceria. Zmrzlina se nakupuje v gelateria – v prodejně zmrzliny. Zde vám zmrzlinu prodají nejen do kornoutků, ale i do různě velkých misek a kelímků, což je v Itálii dost populární (místo našich nanukových dortů). Ovoce a zeleninu nakoupíte všude, stále jsou zde populární obchody typu Ovoce-zelenina.

Móda

Italové a Italky jsou celosvětově proslulí vytříbeným vkusem a citem pro oblékání. Itálie je rájem pro ty, kteří se chtějí oblékat elegantně a podle posledních módních trendů. Ve velkých i malých městech naleznete nepřeberné množství obchůdků s oblečením, botami či kabelkami.

Mezi tradiční italské značky patří firma Benetton, jejíž obchody jsou doslova všude. Dokonce i v malých letoviscích naleznete obchody luxusních značek a vyhlášených módních návrhářů, jako jsou Dolce a Gabanna, Prada, Versace aj. Pokud nechcete utrácet příliš, i obyčejnější obchůdky nabízejí stylové oblečení a doplňky, a to za ceny, kterým neodoláte.

Pokud se chystáte do Itálie nakupovat módu, vydejte se do Milána, které je pro milovníky krásného a elegatního oblečení jako stvořené. A pokud se vám nechce utrácet ani trošku, nechte se pouze na ulici inspirovat elegancí, s jakou se nosí italští muži nebo úžasným vkusem italských žen.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 44 zájezdů do Itálie

Zobrazit aktuální zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 2. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nakupovani-v-italii/

Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z Itálie68 pečlivě vybraných cestovatelských zážitků
Osobně prověřeno průvodci!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK