Nejlepší italská pizza, parmská šunka a šťavnaté fíky? Nic nejde víc dohromady! Přesvědčte se v Římě

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 26. 9. 2019 • Přečteno 2540x

Jsou vyschlé fíky, které k nám přiletěly z dva a půl tisíce kilometrů vzdáleného Turecka, a pak ty jemné a plné šťávy, které vyrostly přímo v Itálii a které si ještě chvíli můžete dopřávat na křupavé pizze v Římě.

Vyberte si z našich 21 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Dnešní fíkovníky jsou prapraprapra- a nevíme kolikrát ještě pravnuky prvních divokých fíkovníků z Afriky, západní Asie a z oblasti Středozemního moře a na Zemi rostly již v době dinosaurů. Zajímavostí také je, že kořeny dnešních divokých fíkovníků rostoucích v Jižní Africe vrůstají do hloubky více než 120 metrů.  

V gastronomických trendech, jež se aktuálně objevují ve vyhlášených římských bistrech, pekárnách a restauracích, je naprosto jasno. Všem talířům i talířkům vládne neskutečně lahodné spojení křupavé pizzy s hutnou kůrkou a čerstvých, šťavnatých fíků. My jsme si tuto mimořádnou delikatesu i letos dopřáli v rodinné pekárně Forno Monteforte a moc nám chutnala!

Věčné město, pravá italská pizza, poctivé plátky parmské šunky a intenzivní vůně zralých fíků – dokonalá kombinace a nezapomenutelný chuťový zážitek pro všechny gurmány.

Rok co rok se Italové v období září a října na chvíli ztrácejí ve svých kulinářských vzpomínkách a s pusou plnou slin si vybavují speciální dobrotu, kterou jim k polední svačině chystali jejich římští rodiče a prarodiče. Tradice přípravy sezonní fíkové pizzy se v mnoha římských rodinách dodnes přenáší z generace na generaci.  

Pizza (s fíky) je tím nejlepším zakončením procházky po římské čtvrti Campo de´ FioriPizza (s fíky) je tím nejlepším zakončením procházky po římské čtvrti Campo de´ Fiori 

Postupem času se pak z obyčejného pouličního jídla stala vyhlášená delikatesa římských gastro podniků. Její oblibu koneckonců potvrzují i návštěvníci zářijových oslav populárního svátku římské pizzy (Pizza Romana Day), který se konal v první polovině měsíce. Jako vítězné spojení pro letošek vybrali právě pizzu s ovocem z ráje.

Říká se, že rozkoš z dobrého jídla náleží všem věkům, všem zemím a všem dobám a že zůstává požitkem i tehdy, když už nás nemůže potěšit nic jiného. Za nás doporučujeme návštěvu vyhlášené rodinné pekárny Forno Monteforte ve čtvrti Campo de´ Fiori, kde i vás potěší tou nejlepší pizzou s fíky široko daleko. Posvátné a afrodiziakální ovoce nakupují každé ráno na trhu Campo de´ Fiori. Používají šunku zrající 36 měsíců a těsto nechávají kynout dlouhých 72 hodin, to aby byla pizza dobře stravitelná. Je snad ještě třeba něco dodávat?

Kde a kdy?

Via del Pellegrino 129, Řím; Otevřeno je denně od 7,30 do 22 h.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 21 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd již 6. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nejlepsi-italska-pizza-parmska-sunka-a-stavnate-fiky-nic-nejde-vic-dohromady-presvedcte-se-v-rime/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024