10 nejpodivnějších a nejoriginálnějších restaurací v Itálii: Povečeřte v ďáblově příbytku, potmě nebo za jízdy!

Petra Římská Petra Římská, Expert Radynacestu.cz Vydáno 27. 6. 2018 • Přečteno 6798x

Tak tohle tady ještě nebylo! Máme seznam deseti restaurací, kde se s tím nepárali a vsadili na zážitky – naturalistické, velmi specifické i nudistické.

Vyberte si z našich 23 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

Víte, že...

Italské restaurace mohou být různě označeny? Nenesou, jak je to obvyklé u nás, jen jeden název – ristorante, ale také osteria, trattoria, rosticeria či tavola calda. Rozdíl kdysi býval v cenové relaci a výšce služeb, dnes se však rozdíly stírají.

Chcete povečeřet v příjemné restauraci, dopřát si gurmánský zážitek, prožít romantické chvíle, ochutnat exotické pokrmy? Jistě, jako každý. Jenže, víte, že existují i restaurace, kde jídlo je až na druhém místě? V takových zařízeních jde totiž především o přitažlivost pro zákazníky a netradiční zážitky. Mnohdy si k nim přitom pomáhají dost bizarními způsoby. Troufáte si? 

Možná jste už slyšeli o podmořské restauraci na Maledivách, mrazivé finské kavárně vytesané z ledu, kde teplota nikdy nepřekročí -5 stupňů, nebo japonské záchodové restauraci, která je vybavena ve stylu veřejných toalet od židliček ve tvaru klozetů až po stolečky ve formě umyvadel.

I v Itálii se ale najde dostatek extrémních restauračních zařízení, jež své návštěvníky dokážou překvapit! Navíc tuto destinaci máme blízko, a je tedy dost pravděpodobné, že se brzy necháte inspirovat a až pojedete příště kolem, zastavíte se na tak trochu jinou večeři. 

Pojďme se společně podívat, kde se na Apeninském poloostrově nacházejí ty nejoriginálnější lokály! Doporučujeme servírovat pomalu a dočíst až do konce. Na číslo 10 si většina netroufne!

1. Večeře v kulisách strachu

La Casa del DemoneLa Casa del Demone

Pro milovníky krvavých bifteků je tato restaurace jako stvořená! Hororová atmosféra interiéru, kde se večeří na rakvích a stěny jsou pokryté umrlčími lebkami, kostrami a krví, budí hrůzu a zároveň přitahuje zájem návštěvníků.

Řeč je o La Casa del Demone neboli Ďáblově příbytku, sídlícím na ulici Via San Domenico 3B v severoitalském Turínu.

Podává se čistě masité, ideálně krvavé menu z argentinského hovězího upraveného na grilu. Průměrně tu utratíte 40 euro za osobu, přičemž se nesmíte předem zapomenout objednat, protože i na hrůzu se tady stojí řada!

2. Lidový lokál plný sprosťáren

Cencio la parolacciaCencio la parolaccia

V malebných středověkých uličkách římské čtvrti Zátibeří se na adrese Vicolo del Cinque 3 nachází tratorie Cencio la parolaccia.

Úspěšně prosperuje už od roku 1941, a jak už napovídá překlad názvu zařízení, večeří se zde za doprovodu představení, jež jsou typická pro svůj římský folklor a vulgární písně.

Nadávky jsou na tomto místě zcela akceptovány, ba co více, přímo vítány! Večeře se podává za jednotnou cenu 50 euro na osobu a předchozí rezervace je, pro velký zájem, nutná!

Čtení: Zájezdy do Itálie – srovnání a doporučení

3. Intenzita chuťových smyslů na maximu

Dialog ve tměDialog ve tmě

V Miláně otevřelo sdružení slepých zcela odlišnou restauraci, která svým prostředím evokuje běžné prostředí a pocity lidí s tímto postižením.

Příznačný název „Dialog ve tmě“ napovídá, že večeře probíhají v naprosté temnotě. Můžete si tak reálně vyzkoušet, zda je pravdivé tvrzení, že když potlačíte jeden ze smyslů, ostatní se zostří.

Své čichové a chuťové buňky prověříte v sídle Institutu slepců v Miláně na ulici Via Vivaio 7. Průměrná cena za večeři je kolem 50 euro.

4. Italská kuchyně cestou nočním Římem

Ochutnejte suppli v LaziuOchutnejte suppli v Laziu

V letních měsících vyjíždí ze zastávky na Piazza di Porta Maggiore v Římě speciálně upravená tramvaj, která nejenže projíždí nejkrásnější úseky věčného města, ale nabízí speciality kuchyně kraje Lazio.

To vše za svitu svíček a tónů živé hudby v rytmu jazzu. Existuje něco romantičtějšího?

Společnost si dává záležet na výběru surovin, z kterých jídlo připravuje. Vše je prvotřídně čerstvé, kvalitní, a hlavně vše pochází z místních zdrojů. Průměrně si připravte 70 euro na osobu.

5. Letní jeskyní romance

Restaurace v jeskyniRestaurace v jeskyni

Pokud zavítáte do jižního regionu Apulie, nesmíte si nechat ujít jedinečnou příležitost povečeřet v přírodní jeskyni podél skalnatého pobřeží.

Zhruba 35 kilometrů od hlavního provinčního města Bari se nachází přímořské městečko Polignano, známé především pro své centrum vystavěné přímo na skále nad mořem, jež shlíží na Jaderské moře.

Rozeklané vápencové pobřeží je typické pro množství jeskyní, které se díky zvětralosti podloží a přímořským podmínkám v průběhu věků utvořily. Nejznámější z přírodně vytvořených dutin dnes slouží jako unikátní letní restaurace, k níž vede cesta pouze úzkým schodištěm zapuštěným do skály.

Ceny jsou trochu vyšší, než je v Itálii obvyklé, ale zdejší atmosféra je nepopsatelná a okolní výhledy jedinečné! Do své navigace si zadejte adresu: Via Narciso 59, Polignano a Mare.

6. Večeře s hlavou v oblacích

Restaurace v letadleRestaurace v letadle

„Vážené dámy a pánové, kapitán letadla vás srdečně vítá na palubě...!", zazní, až se usadíte u jednoho ze stolků zvláštní restaurace ve Fiumicinu.

Nedivte se, nic není špatně, to jste jen zvolili pro svůj gastronomický večer interiér vyřazeného amerického letadla Convair Metropolitan 440, který zakoupila a v 60. letech úspěšně provozovala italská letecká společnost Alitalia.

Jste také na místě tomu nejvíce odpovídajícím, poblíž římského hlavního letiště Fiumicino. Buďte hrdí a večeři si náležitě vychutnejte, tento model totiž používal majitel společnosti Coca-Cola v Americe a nejdůležitější hlavy státu v Itálii!

Až budete sedět uvnitř letounu na Via Trincea delle Frasche 90 v městečku Fiumicino, vychutnejte si současný letecký provoz nad vašimi hlavami a nelitujte průměrně 70 eur, které za večeři utratíte.

Čtení na podobné téma5 pokladů římské kuchyně: od těstovin přes artyčoky až k fast foodu + tipy, kde se skvěle najíst!Přečíst

7. Pro milovníky moře a noční oblohy

Restaurace s hvězdnou oblohouRestaurace s hvězdnou oblohou

Pro ty z vás, kteří upřednostňují před létáním lodní dopravu, máme tip na restauraci ve Florencii. Spaghetterie a pizzerie na ulici Via Aretina 139 bude pro vás to pravé.

Jídlo si tu vychutnáte ve skutečném prostředí pirátské galeony. Stoly jsou kopií jídelního zařízení běžných jednostěžňových plachetnic a celá místnost evokuje skutečnou palubu lodní přídi.

To vše je navíc doplněno projekcí hvězdné jasné oblohy, jež je spatřitelná pouze na širém moři!

8. Večeře pro krizovou situaci

L´e MaialaL´e Maiala

Florentská restaurace L´e Maiala by se velmi volně dala přeložit jako „situace je vážná“. Vznikla v době vleklé italské krize a majitelé reagovali na nemožnost běžných hostů dopřát si jednu z nejzákladnějších věcí, která tvoří součást italského sladkého života, večeři s přáteli.

Vymysleli proto alternativní způsob, jak platit, který se velmi osvědčil a díky němuž mají podnik stále plný! Hlavní jídlo s pitím stojí na Itálii symbolických 30 euro.

Ovšem pro ty, kteří nemají ani na to, se stačí při příchodu prokázat jakýmkoli majetkem, jenž bude ohodnocen, a v této hodnotě vám hlavní šéfkuchař připraví lahodnou krmi! Pokud nemáte peníze, můžete platit třeba pozemky, starožitnostmi nebo hodnotnými moderními věcmi.

Hlavním pravidlem je jen zpravit personál o tom, jak a čím budete platit. L´e Maiala vaši návštěvu očekává na Via Agnolo Poliziano 7 ve Florencii.

9. Nejbláznivější restaurace v Itálii

Ciabot di RivanazzanoCiabot di Rivanazzano

Restaurace Ciabot di Rivanazzano na adrese Via Giorgio Pedemonti 1 v městečku Rivanazzano v kraji Lombardie je přezdívána nejbláznivějším podnikem na Apeninském poloostrově.

Hned pochopíte proč! Při příchodu vítá své návštěvníky aperitivem, ovšem ne klasicky servírovaným, ale rozstříknutým na všechny strany ze speciálně upraveného stroje. Součástí je pesticid, to je látka na likvidaci nežádoucích plevelů. Jak příjemné přivítání!

Nevycházejte z údivu, ani ostatní chody vám nebudou servírovány přívětivě. Předkrm je tvořen kusy starých látek a hadrů. Primo piatto neboli první chod servírují číšníci na ručních stavebních vozících a kydají jej návštěvníkům do talířů přímo ze zednických lžící. Dezert je pro změnu servírován v nočnících.

A pokud si řeknete o párátko, ani s tím není žádný problém, odtesají vám jej přímo ze špalku dřeva! Tento opravdu nezapomenutelný zážitek dostanete vždy za jednotnou cenu 50 euro.

10. V přirozenosti je síla

L´Italo AmericanoL´Italo Americano

Název restaurace L´Italo Americano nenaznačuje nic zvláštního. Přesto je tento podnik první a jediný v Itálii, kde se konají speciální večery v naprosto přirozeném prostředí a v naprosto přirozené póze. A to doslova, odvážní se zde budou cítit zcela ve své kůži! Nebudou totiž mít na sobě ani při sobě nic víc než vlastní odhalené tělo!

Tady si přijdou na své milovníci nudismu, přirozenosti a odvahy! Slogan restaurace je více než výstižný: „Sex zde nehraje roli, u nás jde jen o způsob, jak dát naturistům svobodu projevu!“

Pro konzervativní obyvatele Itálie je to více než překvapivé, nicméně i tento podnik má svá pravidla a velmi pečlivě je dodržuje. Speciálních večeří se mohou zúčastnit pouze lidé registrovaní v Italské naturistické organizaci a mohou přijít pouze v párech.

Za cenu přibližně 100 euro dostanou několikachodovou večeři a posléze se mohou bavit tancem v sálu tomu určeném. Opět jen tak, jak je příroda stvořila. Pokud vás to zaujalo, nejprve se registrujte do Asociace nudistů a poté vyhledejte Via San Clemente 151 v obci Cerro Maggiore.

Petra Římská

Petra ŘímskáExpert Radynacestu.cz

Cestování je nejpříjemnější způsob vzdělávání. Udělejte to pro sebe.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 23 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nejpodivnejsi-a-nejoriginalnejsi-restaurace-v-italii/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024