Novinky v Dubaji: nejkrásnější pohled na palmový ostrov v Dubaji

Jana Laníková Jana Laníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 16. 5. 2021 • Přečteno 10247x

Dubaj je nádherná z mnoha úhlů, ale rozhlédnout se z výšky a obdivovat její architektonické zajímavosti je zážitek, na který se nezapomíná.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Dubaj je známá svými výškovými budovami, hlavně mrakodrapy, které z větší části přesahují výšku 300 metrů. Z některých se z jejich střech lze podívat na město Dubaj. Nejslavnější vyhlídku z nejvyšší budovy světa Burj Khalifa asi nemusíme ani zmiňovat... Odtud sice uvidíte centrum města, slavnou Sheikh Zayed Road, fontánu, ale jen stěží spatříte nádherný uměle vytvořený ostrov v podobě palmy, tj. Palm Jumeirah. Odkud nebo kam se tedy vydat, abychom viděli toto dílo svrchu?

Ruské kolo versus Palm Tower

Palm TowerPalm Tower

Někteří z vás možná čekají už nějaký ten pátek na otevření největšího ruského kola na světě, jenže stavba se stále protahuje a datum otevření je v nedohlednu. Letos se nám však nabízí nová atrakce, a to tzv. Palm Tower, odkud se můžeme kochat výhledem na palmový ostrov z výšky 240 metrů.

Tato vyhlídková plošina se nachází v 52. patře a pro veřejnost byla otevřena dne 7. dubna 2021. Tento nový zážitek poskytne hostům 360stupňový výhled na Palm Jumeirah. The Palm Tower (jak se věž s vyhlídkou nazývá) je momentálně z 95 procent dokončena. 

V druhém patře se nachází vstup s kavárnou Starbucks, obchodem se suvenýry a obrovským akváriem v podobě tunelu se stovkou mořských živočichů, jako jsou žraloci, kteří kolem nás nečinně plavou po obou stranách. Další na řadě je pohlcující „divadlo“ s velkou LCD obrazovkou, které vypráví neuvěřitelný příběh o tom, jak vznikla samotná ikonická palma Jumeirah.

Výstava obsahuje informace o tom, jak Palm Jumeirah vznikla, jak byla vytvořena a postavena. Vidět můžeme dokonce časovou osu ukazující růst ostrova od jeho počátků, tedy od roku 2001. Ve výtahu, který vás vyveze na vyhlídku, se nudit nebudete. Čeká vás obrazovka na každé straně výtahu, jež promítá ikonické dubajské památky, jako je např. Ain Dubai (ruské kolo). Pak už vás pohltí výhled na Dubajskou Marinu, ostrov Bluewaters, rekordní Ain Dubai, a hlavně na samotné listy ostrova Palm Jumeirah. 

V Dubaji není nic zadarmo... ale ty zážitky!

Výhled na umělý ostrov ve tvaru palmyVýhled na umělý ostrov ve tvaru palmy

Ceny vstupenek začínají na 100 dirhamech (kolem  600 Kč) pro dospělé a 69 dirhamech (420 Kč) pro děti. Pokud spěcháte a chcete vstup na vyhlídku urychlit a předběhnout frontu, pak vás vstupné vyjde na 175 dirhamů (120 dirhamů pro děti). V současné době vyhlídka pojme až 350 osob najednou.

V tomto roce se plánuje otevřít Sky Pool – jeden z nejvýše položených nekonečných bazénů na světě. Najdeme ho ve výšce 210 metrů, v 50. patře Palm Tower. Samozřejmě nesmí chybět ani restaurace, tzv. Sushisamba, v 51. patře věže nabídne japonskou, brazilskou a peruánskou kuchyni.

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

Dokážete velké věci – poznávejte svět, poznávejte sebe!

Jana Laníková

Jana LaníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 28 zájezdů

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/novinky-v-dubaji-nejkrasnejsi-pohled-na-palmovy-ostrov-v-dubaji/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024