Novoroční ohňostroje ve světě: Připomeňte si, který byl první, největší a který nejdražší?

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 16300x

Novoroční ohňostroje ve světě.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

Je to měsíc, co se nad světovými metropolemi v doprovodu typického hluku a všeobecného veselí rozsvítily tisíce barevných světel. Kde oslavovali příchod Nového roku jako první? Který z ohňostrojů byl ten největší? A který nejkrásnější? Připomeňte si s námi velkolepé novoroční oslavy na několika úchvatných videích přímo z místa konání a posuďte sami. 

1. Sydney – první mezi prvními

Novoroční ohňostroj se konal u proslulé budovy Opery a mostu Harbour Bridge. Dvanáctiminutovou šou, které dominovaly světelné efekty znázorňující zlaté palmy, sledovalo na 1,5 milionu diváků, kteří se shromáždili u nábřeží.

Rozdíl oproti ČR: + 10 hod

2. Dubaj – Silvestr pro turisty

Ačkoliv nový rok s datem 1436 začal podle muslimského kalendáře už 24. října, příležitost uskutečnit nejmegalomanštější silvestrovský ohňostroj si tento bohatý emirát nemohl nechat ujít. Z nejvyšší budovy světa Burdž Chalífa vylétlo s okamžikem půlnoci přes půl milionu ohňostrojových rachejtlí. Některé z nich ozářily nebe nad Dubají i z více než kilometrové výšky.

Rozdíl oproti ČR: + 3 hod

3. Moskva – barvy na Rudém náměstí

Ohňostroj ozářil Chrám Vasila Blaženého na moskevském Rudém náměstí. Do nového roku Moskva vstoupila hodinu před Prahou.

Rozdíl oproti ČR: + 1 hod

4. Paříž – videoshow na Vítězném oblouku

Moře návštěvníků zaplavilo třídu Champs-Elysées, kde se před odpočítáváním půlnoci Nový rok přivítal světelnou videošou promítanou přímo na monument Vítězného oblouku.

Rozdíl oproti ČR: + 0 hod

5. Řím – jeden je málo

Centrum silvestrovského Říma ozářilo několik ohňostrojů z více míst najednou. Například za stadionu Circo Massimo, kde se konal novoroční koncert a dalších ulic a náměstí. Nádherná podívaná je na ohňostrojem osvětlené slavné památky, jako je Koloseum nebo Andělský hrad, který sousedí s Vatikánem.

Rozdíl oproti ČR: + 0 hod

6. Berlín – vize lepšího světa

Oslavy nového roku proběhly v hlavním městě Německa u Brandenburgské brány. Na místě, kde se v roce 1989 slavil pád „železné opony“ a berlínské zdi, proběhl novoroční koncert.

Rozdíl oproti ČR: + 0 hod

7. Madrid – s kapkou vína 

Na velkolepý ohňostroj na náměstí Puerta del Sol ve španělském Madridu, se přišly podívat stovky tisíc lidí. Při každém úderu hodin odbíjejících půlnoc přitom údajně vypily pár kapek vína. Španělé totiž věří, že tento zvyk přináší štěstí.

Rozdíl oproti ČR: + 0 hod

8. Bratislava – ohňostroj z Dunaje

Ohňostroj zde byl odpalován z lodi plující uprostřed Dunaje. Podívaná, kterou sledovalo asi 30 tisíc lidí, byla doprovázena hudbou – hymnou Evropské unie.

Rozdíl oproti ČR: + 0 hod

9. Londýn – dobře zaplacená pohádka

Ohňostroje v Londýně ozářily budovy britského Parlamentu i ikonickou atrakci London Eye. Na nábřeží Temže se sešly stovky tisíc lidí, a ačkoliv letos byla místa s výhledem placená, lístky v hodnotě 10 britských liber se vyprodaly dlouho dopředu.

Rozdíl oproti ČR: -1 hod

10. New York – tradiční koule na Times Square

Asi milion návštěvníků dorazilo přivítat Nový rok na Times Square v americkém New Yorku. Spuštění slavnostního ohňostroje předcházelo spouštění křišťálové koule, což je tradice datovaná už od roku 1907. Šestitunová koule o průměru 3,5 metru byla spolu s odpočítáváním posledních vetřin do půlnoci spouštěna na špici mrakodrapu, aby své finální polohy dosáhla právě v okamžiku příchodu Nového roku.

Rozdíl oproti ČR: -6 hod

Úchvátné, že ano? Chcete-li zažít podobnou podívanou na vlastní kůži, není nic snazšího, než si počkat na silvestrovské zájezdy na přelomu roku 2015/2016. 

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. září

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 13 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. září

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 15. srpna

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd již 28. srpna

Španělsko

Odhalte španělský temperament

Vyberte si jeden z našich 37 zájezdů do Španělska

Zájezdy do Španělska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpna

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. října

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 19. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/novorocni-ohnostroje-ve-svete/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024