Objevte své hravé já a na Piazza del Duomo v Miláně nahlédněte do útrob svérázného vánočního stromku

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 8. 12. 2019 • Přečteno 1316x

Co se týká poznávacích a adventních výletů, v tomto směru náš tým rozhodně nezahálí. Proto jsme si nemohli nechat ujít ani vskutku originální vánoční stromeček v Miláně.

Vyberte si z našich zájezdů do MilánaZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

O výzdobu věhlasné obchodní galerie Viktora Emanuela II. (italsky Galleria Vittorio Emanuele II) se letos už pošesté postarala šperkařská firma Swarovski. K výrobě jejího, 12 metrů vysokého digitálního smrku ve tvaru hvězdy bylo použito přes 100 tisíc ozdob, 2 tisíce luxusních křišťálových hvězdiček a 36 tisíc světel.

Trocha extravagance a okázalosti v době adventu ještě nikoho nezabila. Nebo ano? Na slavnostně vyzdobeném náměstí Piazza del Duomo se letos majestátně tyčí 37 metrů vysoký vánoční „stromeček“. Není to ovšem strom jen tak ledajaký. Do potemnělé oblohy italského Milána, města posedlého módou a vybroušeným designem, se totiž tento interaktivní velikán ztepile vrývá oslnivým světlem 81 tisíc LED světýlek.

Copak? Někomu z vás to zní jako velká nuda? Koukat se na další z nekonečného zástupu vánočních stromečků, a ještě k tomu se za ním trmácet až do Milána? Omyl, přesně tam byste se totiž měli ve vlastním zájmu podívat. 

Až 100 návštěvníků či obyvatel Milána se může v jednom okamžiku sejít uvnitř tohoto vskutku originálního uměleckého díla o průměru 14 metrů. Všichni společně se pak stanou svědky oslnivé show plné světel, obrazců, zvuků a barev, která se promítá přímo na plochu stromečku. Okolo světelného vánočního stromu je umístěno také 22 živých jedliček, jež budou po svátcích vráceny zpět do přírody.

A tady už je malá připomínka loňské výzdoby…

V Miláně se nachází 120 zvonic a 200 zvonů. A právě historickými zvonicemi se nechali inspirovat i tvůrci vánočního stromu přímo v srdci náměstí. Stromeček je sponzorským dárkem Esselungy, jednoho z nejvýznamnějších řetězců supermarketů v Itálii.  

Svým „udržitelným“ vánočním symbolem, plně poháněným energií z obnovitelných zdrojů, Milán nejenže upozornil na důležitost ochrany životního prostředí, ale dal také jednoznačně najevo, že chovat se zodpovědně a ekologicky je dnes více než nutné. 

Slavnostní rozsvícení proběhne již v pátek 6. prosince a na náměstí Piazza del Duomo pak tento oslnivý gigant setrvá až do 6. ledna příštího roku. Každý den, vždy v 18.15 h (od 7. do 24. prosince), proběhne také vzrušující odpočet dní zbývajících do letošních Vánoc.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Itálie (Milán)

Za inspirací do Milána

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Milána

Zájezdy do Milána

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. únoraURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/objevte-sve-hrave-ja-a-v-milane-nahlednete-do-utrob-sverazneho-vanocniho-stromku-na-piazza-del-duomo/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieInspirujte se na našem Instagramu:

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2022