Pařížská Bílá noc 2014: Setkejte se s uměním v ležérním stylu!

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 3785x

Pařížská Bílá noc 2014: Setkejte se s uměním v ležérním stylu!

Vyberte si z našich 34 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Proč je Bílá noc (La Nuit Blanche) v Paříži už dlouho jednou z nejpopulárnějších akcí? Je to totiž skvělá příležitost, jak se seznámit se současnými umělci jen tak na ulici nebo v místech známých památek.

V praxi to pak vypadá tak, že se v neformální uvolněné atmosféře, ať už sami, s přáteli nebo s rodinou a dětmi, návštěvníci akce sejdou a poznávají nová umělecká díla a představení na trase, která se rok od roku mění.

Letošní trasa, na rozdíl od těch minulých, povede veskrze jen po levém břehu Seiny. Na jejím itineráři najdete: Pařížskou radnici, Panthéon, Slavkovské nádraží (Gare d'Austerlitz), mrakodrap Montparnasse nebo park Montsouris.

Samozřejmě, že umělci registrovaní pro pařížskou Bílou noc svá díla vystavují v četných galeriích a muzeích v přilehlých městských obvodech. Jejich seznam naleznete v kompletním programu.

Letošní Bílá noc v Paříži začne 4. října v 19 hodin a pokud se rozhodnete projít její trasu, pořadatelé pro vás připravili pomocníka v podobě aplikace do chytrých telefonů, kterou si můžete stáhnout zdarma.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/parizska-bila-noc-2014-setkejte-se-s-umenim-v-lezernim-stylu/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024