Počasí na Kypru: záplava slunečních paprsků téměř po celý rok

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 9. 7. 2019 • Přečteno 9288x
TémataKypr

Na Kypru převládá středozemní subtropické podnebí charakteristické dlouhými a horkými léty, které trvají až osm měsíců.

Vyberte si z našich 4 zájezdů na KypruZobrazit zájezdy

Kypr je jedním z nejslunečnějších míst ve Středomoří, a tak si zde užijete příjemného počasí téměř po celý rok. Ostatně i proto se mu přezdívá ostrov slunce, neboť zde celoročně bývá více než tři sta slunečných dní.

Nejteplejší podnebí ze všech zemí Evropské unie

Počasí je na Kypru po celý rok velice příjemnéPočasí je na Kypru po celý rok velice příjemné

Na Kypru převládá středozemní subtropické podnebí charakteristické dlouhými a horkými léty, které trvají až osm měsíců. Troufáme si ale tvrdit, že díky celoroční záplavě slunečních paprsků vám zde bude příjemně téměř kdykoliv. S deštěm se zde setkáte spíše výjimečně, neboť zde ročně spadne zhruba 300–400 mm srážek.

Co se průměrných teplot týče, ty se zde pohybují kolem příjemných 25 °C, a tak je zde moře vyhřáté od června až skoro do listopadu. V letních měsících se připravte na teploty přesahující 30 °C na pobřeží a přes 35 °C ve vnitrozemí, pokud se chystáte za památkami, doporučujeme se letním měsícům spíše vyhnout.

Zajímavé je, že i přes vysoké teploty zde můžete v zimě spatřit sníh, a to především na Olymposu, nejvyšším vrcholu pohoří Troödos, který dosahuje téměř dvoutisícové výšky. 

Ideální doba pro návštěvu Kypru

Jaro je ideální k poznávání ostrovaJaro je ideální k poznávání ostrova

Ideálním obdobím pro návštěvu Kypru je bezpochyby jaro, kdy ostrov můžete spatřit v celé jeho kráse. V tomto období se všechno zelená, kvete a i vzduch je provoněn nejrůznějšími vůněmi.

Čtení: Zájezdy na Kypr - srovnání a doporučení

Kdy za kulturou a kdy naopak chystat bronz

Léto je samozřejmě ideální ke koupáníLéto je samozřejmě ideální ke koupání

Pokud zvažujete, kdy na Kypr vyrazit, záleží hlavně na tom, co zde hodláte podnikat. Letní období je jako stvořené ke koupání a k plážové relaxaci. Pokud se tedy chystáte vyrazit k moři, pak je ideální dobou k jeho návštěvě hlavní turistická sezona, která trvá od poloviny května do konce listopadu.

V moři vám bude nejlépe od května do září, ale koupat se dá až do listopadu. Pokud vás Kypr zajímá spíše z hlediska historie, památek a přírodních krás, pak sem vyrazte v období od prosince do dubna, kdy je moře studené, ale počasí je ideální k výletům za kulturou a poznáním krás celého ostrova.

Dalo by se říci, že až na výjimky počasí na Kypru nemá chybu, a tak ať sem vyrazíte kdykoliv, věřte, že počasí vás rozhodně nezklame.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kypr

Objevte Afroditin ráj Kypru

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů na Kypru

Zájezdy na Kypru

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-na-kypru/Doporučujeme z Kypru

Nejnovější z KypruZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024