Prázdniny ve VIDA!: chytrá zábava uvnitř i venku a jedinečný DINO program

Ema Zezulová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 7. 2020 • Přečteno 1433x

Vydejte se do science centra VIDA! v Brně a rozpoutejte sopečné peklo, potěžkejte si zub tyranosaura rexe nebo zabrouzdejte do digisvěta.

Víte, že..

Na ploše 6 000 m² tu najdete více než 180 exponátů, se kterými si můžete hrát a objevovat tak svět kolem nás? Tím však nabídka VIDA! rozhodně nekončí.

Nejdřív rozpoutat tornádo a ustát zemětřesení, pak se projet na kole po laně několik metrů nad zemí, zahalit město do husté mlhy, vstoupit do obřího srdce, vyzkoušet si moderování počasí nebo trénink pilota stíhačky, postavit magnetickou sochu a nakonec zmrazit vlastní stín. Neuvěřitelné? Ne, to všechno můžete během jediného dne zažít v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA!

Venkovní expozice

Obří uši, malování světelnými paprsky, hučící kámen nebo tlaková fontána – to jsou ukázky nových exponátů, které najdete ve venkovní expozici zábavního vědeckého parku VIDA!

Prožijte s celou rodinou radost z objevování světa kolem nás nejen ve vnitřní části, ale i venku. Těšte se na hravou vědu na čerstvém vzduchu s výhledem na nejkrásnější pavilony brněnského výstaviště.

Za pěkného počasí se tady konají i představení s pokusy. Možnost navštívit venkovní expozici je v ceně vstupenky do centra.

Prázdninový DINO program

Těšit se můžete na speciální letní DINO programTěšit se můžete na speciální letní DINO program

Na červenec a srpen připravila VIDA! speciální DINO program. Čeká vás jedinečný 3D film Dinosauři a dílny s pokusy Cesta do Druhohor.

Film vás zavede do doby, kdy Antarktida byla domovem obřích ještěrů. Společně s vědci odhalíte příběhy skryté v zamrzlých skalách. Seznámíte se s osmimetrovým masožravým dinosaurem, dlouhokrkými býložravci i předchůdci krokodýlů se zuby ostrými jako břitva.

V programu s pokusy si zase vyzkoušíte výbuch sopky nebo hledání pravěkých fosilií. Zjistíte také, jak vypadá trilobit nebo zub tyranosaura rexe. V závěru si vyrobíte vlastního dinosaura na památku. 3D film i program s pokusy je za příplatek ke vstupnému.

Výstava Digitálium

Až do konce prázdnin máte možnost navštívit ve VIDA! výstavu Digitálium, která vás zavede do videohry.

Před sebou spatříte pět obřích projekcí lidských hlav – pět bran do digitálních světů. Jejich podobu máte ve svých rukách. Doslova. Stačí pohybovat rukama a projekce před vámi se mění.

Praktické informace

Objevte svět dinosaurůObjevte svět dinosaurů

Zábavní vědecký park VIDA! je otevřený každý den a najdete ho u brněnského výstaviště.

Během letních prázdnin můžete využít k návštěvě VIDA! nejlevnější vstupenku jen za 90 Kč. Ta platí od pondělí do pátku, mimo státní svátky, od 16 do 18 hodin.

Zábavu si tu užije celá rodina. Před návštěvou mrkněte na www.vida.cz na aktuální program.

Ema ZezulováExpert Radynacestu.czURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/prazdniny-ve-vida-chytra-zabava-uvnitr-i-venku-a-jedinecny-dino-program/Doporučujeme z České republiky

Nejnovější z České republikyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024