Člen královské gardy během střídání stráže u Buckinghamského paláce zrudnul až za uši! Co se stalo?

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7973x

Víte, co všechno se může stát, když gardista u Buckinghamského paláce neudrží rovnováhu a nebezpečně zavrávorá? My ano!

Vyberte si z našich 31 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že... 

Historie královské gardy sahá až do 17. století, ze kterého pocházejí i krásné uniformy gardistů? Dodnes se téměř nezměnily, přibyly jen nezbytné automatické zbraně. 

Mají to hezky nacvičeno, jen co je pravda. Řeč je o velkolepém střídání stráží u Buckinghamského paláce, které slavnostně doprovází hodinová přehlídka, průvod vojáků i vojenská kapela. Tomu, že se tentokrát nebude jednat jen o další z dlouhé řady představení pro turisty, ale zpočátku nic nenasvědčovalo...

Rádi byste věděli víc? Pak jste na správném místě a čtěte dál!  

O tom, že přitažlivost zemská skutečně funguje, se nedávno přesvědčil i jeden z nejmenovaných gardistů u Buckinghamského paláce. 

Při střídání stráží mu nebezpečně podjely nohy, neudržel rovnováhu a před zraky stovek napjatých i šokovaných návštěvníků této oblíbené turistické atrakce se svalil na zadnici jako pytel brambor, ovšem v parádní uniformě.  

Podobný rozruch způsobil už před časem jeho kolega, který se skácel přímo před napnuté přihlížející letos v dubnu poté, co uklouzl na poklopu před strážní budkou. Zavrávoral, upadnul, a aby toho nebylo málo, z hlavy si srazil slavnou čepici z medvědí kůže, kterou gardisté nosí již od roku 1832, a upustil pušku. 

Ale ruku na srdce, kdo z vás v práci alespoň jednou neuklouznul… 

Příběh obou gardistů má ale naštěstí dobrý konec. Byli jen trochu potlučení a dnes jsou navíc docela slavní. Videa s jejich pády obletěla celý svět a málem „zbořila“ sociální sítě.  

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pribeh-clena-kralovske-gardy-behem-stridani-straze-u-buckinghamskeho-palace/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024