Buckinghamský palác: největší královská pracovna na světě

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 63065x

Sídlo královské rodiny v Londýně.

5 zájezdů na téma: Královská rodina Zobrazit zájezdy

Víte, že...

V paláci je zhruba 660 pokojů? Současná královna jich ale obývá pouze 12 v severním traktu.

Napadlo vás někdy, jak asi žije britská královská rodina? V Londýně to můžete zjistit na vlastní oči, když navštívíte Buckinghamský palác, oficiální městskou rezidenci královny.

Historie stavby

Památník královny ViktoriePamátník královny Viktorie

Palác se původně jmenoval Buckingham House (podle svého majitele vévody z Buckinghamu) a byl postaven v roce 1703. Na žádost krále Jiřího IV. architekt Nash objekt přestavěl tak, aby mohl být považován za královskou rezidenci, ale teprve královna Viktorie zámek prohlásila oficiálním sídlem rodiny.

Přístupnost pro veřejnost

Slavný balkon, kde je možné zahlédnout i královskou rodinuSlavný balkon, kde je možné zahlédnout i královskou rodinu

Dnešního vzhledu stavba nabyla až v roce 1913. Donedávna se dovnitř podívalo jen pár vyvolených, které královna pozvala na zahradní slavnosti. Pro veřejnost býval palác uzavřený. Výbornou zprávou pro turisty však je, že objekt je od roku 1993 v období královniny dovolené (srpen a září) přístupný k prohlídkám. Rozhodnutí o zpřístupnění státních komnat padlo proto, aby mohl být výtěžek ze vstupného použit na přestavbu Winsdorského hradu po ničivém požáru z roku 1992.

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

Prohlídka

Vstup do paláce je vždy v určitou dobu, nicméně uvnitř se každý pohybuje svým tempem. K atraktivním prostorům v paláci patří zejména trůnní sál, který je bohatě zdoben, dále pak státní jídelna, modrý či hudební salon. Pro slavnostní obřady je určen taneční sál a v bílém salonu se schází rodina.

Královská umělecká sbírka je vystavena v Queen’s Gallery. Za pozornost v areálu Buckinghamského paláce stojí nádherné kočáry (jako například Gold State Coach z roku 1762), které se nacházejí v Royal Mews, královských stájích.

Střídání stráží

Střídání stráží je velkou událostíStřídání stráží je velkou událostí

Pokud se chcete vydat na návštěvu této památky, načasujte si výlet tak, abyste stihli střídání stráží v 11.00. Zažijete neuvěřitelnou podívanou! Ovšem pozor, střídání stráží neprobíhá každý den. Střídání je závislé na počasí a jiných okolnostech.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Zájezdy za královskou rodinou

Ve stopách monarchů

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů na téma: Královská rodina

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 1. srpna

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 30 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/buckinghamsky-palac/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024