Řím: Sto malířů vystaví svá díla na Via Margutta

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 3283x

Stovka umělců vystaví svá díla v šarmantní uličce nedaleko Piazza del Popolo. Festival obrazů pod širým nebem potrvá čtyři dni.

Vyberte si z našich 15 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Na tři tisíce malířských pláten od více než stovky umělců bude vystaveno v římské ulici Via Margutta. Festival Cento Pittori neboli festival Sta malířů se koná od čtvrtka 30. října do neděle 2. listopadu.

Návštěvníci budou moci událost navštívit v těchto čtyřech dnech vždy od 10 hodin dopoledne až do 21. hodiny večerní. Potěšit se uměleckými skvosty nebo si jen tak popovídat s jejich tvůrci, kteří budou na festivalu přítomni.

Šarmantní ulička Via Margutta se nachází mezi Piazza del Popolo a Via del Babuino, a nejdeme na ní zejména galerie a obchůdky se starožitnosmi. Do podvědomí se dostala hlavně filmovým nadšencům, neboť na ní v čísle 51 bydlela postava Joea Bradleyho, v podání herce Gregoryho Pecka, v americkém snímku Prázdniny v Římě.

Shodou okolností se tradice festivalu Sta malířů začala ve stejném roce, kdy byl film Prázdniny v Římě natočen. Na podzim roku 1953 vznikl jako spontánní akce malířů, sochařů a dalších umělců, kteří začali uličku obývat po Druhé světové válce.

Fotografie z Flickru licencovány pod CC BY 2.0.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/rim-sto-maliru-vystavi-sva-dila-via-margutta/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024