Piazza del Popolo: unikátní trojzubec zve k návštěvě Říma

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 13782x

Piazza del Popolo se nachází v místě, kde se sbíhají tři ulice – Via di Ripetta, Via del Corso a Via del Babuino.

Vyberte si z našich 15 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Náměstí je honosnou branou do Říma? Právě sem ústila slavná římská silnice Via Flaminia, spojující věčné město s městem Rimini u Jaderského moře.

Piazza del Popolo se nachází v místě, kde se sbíhají tři ulice – Via di Ripetta, Via del Corso a Via del Babuino. Náměstí tak vytváří trojzubec, který v dobách minulých býval severním vstupem do Říma.

Na náměstí se nacházejí dva krásné barokní kostely ze 17. století. Samo náměstí však bylo v 19. století přestavěno v neoklasicistním stylu.

Římská "rozhledna"

Uprostřed náměstí je monumentální obelisk a ve východní části se nachází rampa, která vede na kopec Pincio, odkud je překrásný výhled na Řím.

V severní části náměstí mohou turisté navštívit pokladnici výtvarného umění, kterou je kostel Chiesa di Santa Maria del Popolo. První kaple na tomto místě stála již v roce 1099 a sloužila k vymícení ducha císaře Nera, který zde byl pohřben a jehož duch tu prý strašil. Kostel byl v 15. století přestavěn a z 16. století se dochovaly významné fresky od Pinturicchia. Raffaelovy výtvarné skvosty naleznete v kapli Chigi.

Navštivte Goethův dům 

Poblíž náměstí se nachází i významný Goethův dům (Casa di Goethe), ve kterém jsou vystaveny sbírky tohoto německého velikána, které mimo jiné obsahují i jeho výtvarné práce, rytiny a různé dokumenty týkající se jeho pobytu v Itálii.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/piazza-del-popolo/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024