Silvestr v Dubaji: nejsledovanější ohňostroj, šest slavnostních menu a další (ne)čekané vítězství

Jana Laníková Jana Laníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 27. 12. 2019 • Přečteno 19783x

Prožít Silvestr v Dubaji jako arabští šejkové? Pokud máte pár desítek tisíc nazbyt, žádný problém. Nabídku naleznete níže.

Vyberte si z našich 14 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Kde byste letos chtěli strávit silvestrovskou noc? Pokud je to Dubaj, pak vězte, že je tato metropole už druhým rokem považována za nejdražší město pro oslavu Nového roku. Průzkum byl proveden mezi sedmi nejpopulárnějšími městy světa a oslava nového roku tady prý vyjde v průměru na 15 680 korun na osobu. Neházejte ale flintu do žita. Všechno má svá pro a proti. Stačí si dát hamburger jinde než ve Five Guys…

Druhým nejdražším městem se ve zmíněném průzkumu stal New York s výdaji okolo 13 tisíc korun na osobu, následuje Londýn s 10 tisíci, Paříž s 8 200 korunami a Sydney s 6 600 korunami. Zajímá vás, které město se naopak stalo nejlevnějším místem, kde můžete Nový rok přivítat? Je to překvapivě Edinburgh, kde vás oslava vyjde přibližně na 5 000 Kč na osobu. Ale teď už zpět k Dubaji.

Hotely ve Spojených arabských emirátech nabízí různé balíčky začínající na 3 500 Kč za osobu v hotelovém baru. Restaurace vyjdou pochopitelně dráž, ale v ceně je většinou zahrnuta jak večeře, tak nápoje. Přípitek je samozřejmostí, a to i přesto, že slavíte v muslimské zemi.

Někteří lidé by udělali cokoliv, aby se jim během Nového roku naskytl pohled na jeden z nejsledovanějších ohňostrojů na světě. Každoročně je to ten, který se pořádá na nejvyšší budově světa zvané Burj Khalifa.

Od dokončení tohoto mrakodrapu se v Dubaji stal nový rok ikonou. Většina restaurací okolo Burj Khalify v tzv. Down Town, kam spadá i Dubai Mall, proto nabízí do detailů připravené večeře pro dva i oslavy pro celý sál. Kam si tedy můžete zajít na silvestrovské menu a odnést si nezapomenutelný zážitek z poslední noci v roce?  Tady je nabídka. Ale pozor, zadarmo to rozhodně nebude – šest nejdražších „stolů“ ve městě: 

1. Five Guys: hamburger a hranolky za osm a půl tisíce

I když toto místo patří mezi rychlá občerstvení, kde se dá k večeři konzumovat pouze burger nebo hranolky, vyjde vás venkovní stůl na 8 400 Kč na osobu. Raději ani nebudeme počítat, kolik hamburgerů by se vám za takový peníz podařilo zkonzumovat na méně exponovaném místě ve městě…

2. Zahr Al Laymoun: show must go on… i kdyby na chleba nebylo

Zahr Al LaymounZahr Al Laymoun

Libanonská restaurace v Souk Al Bahar nabízí čtyřchodové menu zahrnující neomezené množství nealkoholických nápojů. Z její terasy a speciální VIP části se nabízí nádherný pohled na celé dění kolem mrakodrapu Burj Khalifa. Tato skvělá show vás vyjde na 14 000 Kč.

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

3. Cabana: exotika za cenu skromného zájezdu

Restaurace u bazénu v hotelu The Address nabízí díky své poloze jeden z nejkrásnějších výhledů na celý ohňostroj i fontánu. Pokud se rozhodnete Nový rok přivítat právě tady, k dispozici vám bude bufet s exotickými nápoji, a to za cenu 16 500 Kč na osobu.

4. At.mosphere v mrakodrapu Burj Khalifa: speciální atmosféra za speciální peníz

V případě, že chcete být vtaženi přímo do dění ohňostroje, není lepšího místa, než uvnitř samotné budovy Burj Khalifa. Řeč je o restauraci zvané At.mosphere, která je tou pravou volbou pro nové začátky. Speciální novoroční brunch a neomezené množství nápojů a šampaňského si tady můžete vychutnat ve 122. patře za 20 000 Kč za osobu.

5. Soukromý luxus v hotelu Palace: party ve velkém stylu pro deset osob

Na míru vytvořené dobroty, hudební skupina dle vašeho výběru a neodolatelný pohled na věž Burj Khalifa. Vše za 175 000 Kč na tzv. Al Bayt party pro 10 osob. To vše v hotelu postaveném v krásném arabském stylu.

6. Večeře v hotelu Burj Al Arab: v gala na pláži s vlastním ohňostrojem

Večeře v hotelu Burj Al ArabVečeře v hotelu Burj Al Arab

Přelom roku a opulentní oslavu můžete také strávit v sedmihvězdičkovém hotelu Burj Al Arab, který nabízí jeden z nejúchvatnějších ohňostrojů. Chybu neuděláte, pokud povečeříte pod altánkem přímo na pláži, kde pocítíte mořský vánek a krásu okamžiku nových začátků. Za tzv. Gala večeři je uváděna cena 31 500 Kč na osobu.

Jana Laníková

Jana LaníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 25 zájezdů

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/silvestr-v-dubaji/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024