Dubai Fountain: největší tančící fontána na světě spolkne 83 tisíc litrů vody

Michaela Smékalová Michaela Smékalová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 34230x

Jedná se o největší systém tančících fontán na světě.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Víte, že...

Stále vás fontána nepřesvědčila o své jedinečnosti? A co to, že její světla jsou viditelná dokonce až z vesmíru?

Fakt, že se jedná o největší systém tančících fontán na světě a také její strategická poloha u vchodu do obchodního centra Dubai Mall a do Burj Khalify, dělá z Dubajské fontány jedno z největších turistických lákadel. Skutečnost, že designéři Dubajské fontány projektovali i slavnou tančící fontánu Bellagio v Las Vegas, je už pověstnou třešničkou na dortu.

To bychom snad ani nebyli v Dubaji, kdyby místní fontána nepatřila mezi světové rarity. Už její umístění v uměle vytvořeném více než 12 hektarovém jezeře Burj Khalifa Lake, vybudovaného v místě, kde ještě před několika desítkami let byla poušť, je samo o sobě obdivuhodné.

A co teprve to, že celý systém tvořený pěti kruhy různých velikostí a dvěma oblouky, čítá dohromady 275 metrů. To je o něco více než dvě fotbalová hřiště vedle sebe.

Vodou se v pouštní Dubaji rozhodně nešetří

Tančící fontánaTančící fontána

Voda tryská do různé výšky, nejvýše však až do 150 metrů (ještě o něco více než Ženevská fontána), což se rovná průměrné 45patrové budově. V jednu chvíli do vzduchu vylétne až 83 tisíc litrů vody. Na město v poušti je to obdivuhodné množství této vzácné životadárné tekutiny.

Jelikož se jedná o tančící fontánu, musí být přítomna i hudba, do jejíhož rytmu se voda pohybuje. Místní repertoár obsahuje asi 35 písní, od klasických až po současné arabské i moderní songy.

Celá taneční show je doprovázena náležitými světelnými efekty, k nimž je využíváno na 6 600 těch nejkvalitnějších žárovek na trhu a 50 barevných projektorů dodává širokou škálou barev každému představení tu pravou atmosféru bohatstvím oplývajícího Středního Východu.

Na co se můžete těšit?

Pohled na fontánu z Burj KhalifyPohled na fontánu z Burj Khalify

Celá tato paráda vyšla Dubaj na 218 milionů amerických dolarů a ode dne oficiální inaugurace, která proběhla 8. května 2009 společně se slavnostním otevřením vedlejšího Dubai Mall, se zde představení konají v pravidelných intervalech.

Fontánu můžete vidět tančit denně ve 13:00 a 13:30 a večer od 18:00 do 22:00 každou půlhodinu. O víkendech (v Emirátech jsou víkendovými dny čtvrtek, pátek a sobota) je večerní představení prodlouženo až do 23:00.
Na umělém jezeře se můžete také projet na lodičce a vychutnat si tak výhled na fontány z „první ruky“.

Michaela Smékalová

Michaela SmékalováExpert Radynacestu.cz

Vychutnat si daný moment a odnést si nezapomenutelné zážitky – to je celá podstata cestování.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dubai-fountain/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024