Top 5 atrakcí, na které se v Dubaji můžeme těšit v roce 2019: naplánujte si cestu do srdce Evropy na jiném světadíle!

Jana Laníková Jana Laníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 9. 1. 2019 • Přečteno 8315x

Dubaj má opět velké plány. Zažijte neskutečnou cestu do budoucnosti s umělými ostrovy, taxíky s WiFi připojením nebo obří koncertní halou.

Vyberte si z našich 14 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Vánoce skončily a my se už těšíme, co nám přinese rok 2019. Před sebou máme kalendář s téměř 365 čistými listy. Pojďme se podívat, co nás v tomto roce čeká ve Spojených arabských emirátech... A že toho nebude málo.

1. Srdce Evropy v projektu „SVĚT“

Uměle vytvořené ostrovy SvětUměle vytvořené ostrovy Svět

Tohle nádherné Srdce Evropy je třeba hledat mimo Evropu. Přesněji ve Spojených arabských emirátech. Jedná se totiž o uměle vytvořené ostrovy v mega projektu zvaném SVĚT.

Samotné srdce Evropy tady tvoří ostrůvky se státy zahrnující Německo, Švédsko, romantické Benátky, Švýcarsko, hlavní část Evropy a Petrohrad, kde součástí budou plovoucí vilky zčásti ponořené pod hladinu moře.

Nemovitosti jsou už nyní prodány z 85 %, a to v hodnotě 1,5 miliardy amerických dolarů. Investoři se nezalekli ani zvýšení ceny, a to o více jak 50 % kvůli vysoké poptávce. Investoři pochází převážně ze Spojených arabských emirátů (40 %) a státních příslušníků GCC – ostatních států Perského zálivu (30 %).

V současné době je na Srdci Evropy vybudována plně funkční dopravní síť spojující pevninu. Na již zmíněných 6 ostrovech pracuje nyní více než 1 700 pracovníků.

2. Dubaj Arena: koncertní prostor pro náročné

Dubaj ArenaDubaj Arena

Pokud máte rádi koncerty, máme pro vás dobrou zprávu. Dubaj letos otevírá svou největší všestrannou klimatizovanou halu, kde bude hostit světově proslulé umělce!

Aréna má kapacitu až 17 000 lidí, pořádat se tu bude vše od velkých koncertů až po různé sportovní události, tj. tenis, basketbal, box, volejbal a lední hokej. Nebudou chybět ani výstavy, festivaly či jiné akce.

Stavba arény byla navržena společností AEG Ogden, která má na svém účtu např. O2 v Londýně, STAPLES Center v Los Angeles nebo Mercedes-Benz Arenu v Šanghaji.

V tuto dobu se dokončuje střešní konstrukce, která váží přibližně 4 000 tun, což je „ekvivalentní hmotnosti sedmi letounů A380“. Při stavbě je dbáno hlavně na správnou a kvalitní akustiku arény.

Aby se usnadnil vstup do arény a předešlo se hlavně davům lidí po akci, má hala chodník, který spojuje stanici metra Burj Khalifa/Dubai Mall. Odjezd a příjezd z vystoupení bude tak velmi přehledný, pohodový a pohodlný.

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

3. WIFI zdarma v každém taxi

Taxi v DubajiTaxi v Dubaji

Pokud si vezmeme fakt, že Spojené arabské emiráty ještě před pár lety měly WiFi pouze na recepcích hotelů a placenou, je toto velký skok vpřed.

Dubajský dopravní podnik RTA potvrdil svoje plány poskytnout WiFi v každém taxíku po celém městě, a to zcela zdarma. S flotilou tisíců vozů to znamená, že obyvatelé i turisté nikdy nebudou off-line.

4. Topgolf: zapojte se do hry i vy

Americká společnost TopgolfAmerická společnost Topgolf

Pokud jste nikdy golf nehráli a plánujete se jej naučit, anebo jste naopak profíci, v tom případě zajásáte s letenkou v ruce. Americký Topgolf v Dallasu totiž ohlásil své nové partnerství s golfovým klubem v Dubaji, očekávat tak můžeme první otevření „pobočky“ na Blízkém východě, a to ve Spojených arabských emirátech.

Tříúrovňový klub se bude se rozkládat na přibližně 12 akrech pozemku. Topgolf má za cíl inspirovat lidi všech věkových kategorií a úrovně, dokonce i ne golfisty, aby se připojili ke hře, ať už prostřednictvím zážitku ze hry, jídla nebo hudby. Celoroční program zahrnuje akce pro rodiny s dětmi a pořádání ligy a golfových turnajů.

Hráči si také budou moci vychutnat hry pomocí mikročipových míčků, které jakmile odpálíte, okamžitě vám ukáží přesnost a vzdálenost na televizní obrazovce.

5. Srdce aneb Jezera plná lásky...

Love LakesLove Lakes

Láska je láska... A do nového roku jí přejeme co nejvíce! I v Dubaji lásku oslavují. Od uměle vytvořených ostrovů ve tvaru palmy až po ostrovy, které připomínají mapu světa. Dubaj je jednoduše místem, kde se stále něco velkého děje. Tentokrát na seznam přibyl jeden velmi krásný projekt, a tím je tzv. Love Lakes neboli Jezera lásky.

Dvě propletená jezera jsou ve tvaru srdce a nacházejí se v blízkosti Al Qudra. Aby té lásky bylo dostatek, na místě byly vysázené stromy ve tvaru slova „láska“. Srdce mohou být viděna dokonce na Google mapách.

Jana Laníková

Jana LaníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 26 zájezdů

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/top-5-atrakci-2019/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024