Skotský zážitek v Římě: festival té nejlahodnější skotské whiskey začíná

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 2145x

Ochutnávky prvotřídní skotské i mistrovské degustační kurzy budou moci návštěvníci zažít na třídenním festivalu whiskey, který se koná od 7. do 9. března v Salone delle Fontane.

Vyberte si z našich 13 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Víte, že...

Skotsko je největším výrobcem whiskey a pyšní se i největším celosvětovým exportem? Další země, které whiskey produkují je Kanada, USA, Japonsko a Irsko. V České republice se vyrábí obilná whiskey Printers a Hammer Head.

Seznámit se se skotskou whiskey, od té nejznámější až po vzácněji se vyskytující, bude možné na fesivalu „Spirit of Scotland“ v Římě. Třídenní festival se bude konat od 7. do 9. března a ve svém průběhu návštěvníkům nabídne jak ochutnávky, tak mistrovské degustační kurzy.

Vedle prvotřídní whiskey budou návštěvníci festivalu moci ochutnat i tradiční skotské pohoštění: pečivo, lososa a džemy. Protože jsme ale v Římě, nebudou chybět ani tradiční italské speciality.

Novinkou letošního roku je třetí den festivalu, který bude zaměřen výhradně na obchod. Semináře spojené s ochutnávkami k tomuto tématu povedou vysoce kvalifikovaní znalci v oboru.

Letos již čtvrtý ročník festivalu whiskey také mění své místo. Oproti létům minulým se festival přemístil do Salone delle Fontane, a to jen díky stále rostoucí popularitě akce a zvyšujícímu se počtu návštěvníků.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 13 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/skotska-whiskey-vrime/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024