Covent Garden: londýnské centrum zábavy

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 20430x

Covent Garden je londýnské centrum zábavy a nakupování.

Vyberte si z našich 32 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

V roce 2005 byla v Covent Garden vytvořena obdoba Hollywoodského chodníku slávy – Avenue of Stars (Ulice hvězd)? O rok později byly ale všechny hvězdy odstraněny a dnes zde najdete jen nepatrnou připomínku.

Městský obvod Westminster je pozoruhodnou kombinací historických památek, vládních a církevních institucí, ale také míst, kde se v celém Londýně nejlépe pobavíte. Jedním z nich je i Covent Garden.

Tato čtvrť je známá díky širokému výběru restaurací, obchodů a divadel, ve kterých se konají celosvětově uznávaná představení, ať už muzikálová, nebo činoherní. Covent Garden je jediným místem v Londýně, kde mohou beztrestně působit pouliční umělci, mezi nimiž obzvlášť vynikají nejrůznější baviči, hudebníci a performeři. Od diváků samozřejmě za svou snahu očekávají drobný příspěvek do klobouku nebo futrálu od kytary.

Náměstí

Zábava na Covent GardenZábava na Covent Garden

Centrem této oblasti je tzv. piazza, náměstí postavené po vzoru těch italských, v jehož středu je kamenný trh. Ten je bohužel pouhým fragmentem trhu původního, který byl do 70. let 20. století největším trhem ve městě. Protože se ale dopravní situace díky zásobování trhu stala neúnosnou, přesunul se do asi 5 km vzdálené oblasti New Covent Garden Market.

Čtení na podobné téma10 nejlepších londýnských trhů: Kam za levným oblečením, biozeleninou a kusem historie? Přečíst

V minulosti se zde prodávaly nejrůznější exotické suroviny, potraviny a květiny. Dnes tu seženete spíše suvenýry, kosmetiku, šperky a oblečení. Přímo v piazze je také celá řada restaurací s venkovním posezením, ve kterých můžete sedět i v zimě, protože většina z nich má vyhřívání. Na náměstí najdete spoustu obchodů, včetně originálního Disney obchodu s hračkami, značkové obchody s obuví nebo obrovskou prodejnu americké firmy Apple.

Atrakce této čtvrti

Budova Královské opery na Covent GardenBudova Královské opery na Covent Garden

Na své si tu přijdou i milovníci opery. Z piazzy na Covent Garden se totiž hlavním vchodem dostanete do budovy Královské londýnské opery, The Royal Opera House. Mezi další atrakce této velmi živé čtvrti patří Muzeum londýnské dopravy.

Covent Garden má i přes poměrně hustý provoz velmi příjemnou a neopakovatelnou atmosféru, kterou vyhledávají nejen turisté, ale i místní obyvatelé k posezení s přáteli v některé ze skvělých restaurací.

Zkuste v rámci své návštěvy Londýna Covent Garden nevynechat. Můžete se tu skvěle uvolnit a načerpat pohodovou energii. Za doprovodu pouličních muzikantů si dopřejte skleničku dobrého nápoje, ochutnejte něco dobrého a užívejte si. Toto místo je jako stvořené k požitkům.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 30. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/covent-garden/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024