Nebe nad Londýnem rozřízne další mrakodrap! (Vy)roste slavnému Střepu konkurence?

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 3092x

The Shard (Střep) je dnes nejvyšším mrakodrapem Evropské unie! Už za pár let ale rozřízne nebe nad Londýnem The Skinny Shard (Pohublý Střep)!

Vyberte si z našich 31 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Jméno architekta Střepu – Renza Piana sice není milovníkům architektury neznámé, ale kdyby přece jenom, stačí připomenout, že krom jiného je také spoluautorem kontroverzního Centre Pompidou v Paříži. Jedním z jeho nejznámějších počinů je i The Shard (Střep) v Londýně. Už za pár let mu ale v britské metropoli vyroste nová konkurence: The Shard II – The Skinny Shard (Pohublý střep)!  

Je to jen pár týdnů, kdy Renzo Piano veřejnosti poprvé představil plány svého nového mrakodrapu, který se zabydlí v elegantní městské čtvrti Paddington v centrální části Londýna.

The Skinny Shard (Pohublý Střep), jak se mu pracovně říká, mrakodrap s lehkou a vzdušnou skleněnou fasádou, by se měl vyšplhat až do výšky 224 metrů. 

Bude mít 65 pater, na nichž se usídlí přes 200 luxusních bytů, kancelářské i obchodní prostory a restaurace. Chybět nebude ani veřejně přístupná střešní zahrada, jež nabídne nádherný výhled na Londýn. Inspiraci pro ni Piano hledal v Královských botanických zahradách v Kew.

Hubený Střípek už za pár let rozřízne nebe nad britskou metropolí!Hubený Střípek už za pár let rozřízne nebe nad britskou metropolí!

Mrakodrap je ústředním prvkem značně rozsáhlého projektu s rozpočtem 1,5 miliardy dolarů, který má pomoci Paddington zrevitalizovat.

Záměrem je vytvořit místo, kde by lidé rádi žili, pracovali, jedli a nakupovali. Paddington je totiž již dlouhá léta čtvrtí tak trochu bez duše a bez života, a to i přesto, že se nachází jen 5 minut od jednoho z největších parků v centru Londýna – Hyde Parku. „Jediným důvodem, proč dnes navštívit Paddington, je buď chytit vlak, nebo jít někoho navštívit do nemocnice,“ nechal se slyšet Piano v rozhovoru pro Financial Times.

Budou-li všechny plány nakonec schváleny, stane se Pohublý Střep 4. největším londýnským mrakodrapem, a to vedle Struhadla (Cheesegrater), Střepu (The Shard), mrakodrapu Heron Tower a Canary Wharf Tower (zvaného též One Canada Square).

Začít stavět by se mělo v roce 2017.  Dokončení je naplánováno na rok 2020.     

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/slavnemu-strepu-nad-londynem-vyroste-konkurence-jmenem-skinny-shard/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024