The Shard: Střípek v centru Londýna s nejlepším výhledem

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 10015x

The Shard (střep) je moderní budova, která se nachází v centru Londýna.

Vyberte si z našich 68 zájezdů do LondýnaZobraz zájezdy

Londýn je bezesporu jedna z nejnavštěvovanějších metropolí Evropy. Při procházce uličkami Londýna vám ani nepřijde, jak je hlavní město Velké Británie obrovské. Pojďme se na metropoli podívat z ptačí perspektivy a navštivte výškovou moderní budovu Shard, která se nachází na stanici metra London Bridge.

The Shard (střep) je moderní budova, která se nachází v centru Londýna. Původní projekt měl v plánu postavit budovu 400 metrů vysokou. Celých devět měsíců trvalo povolení s výstavbou moderní budovy. Stavba byla dokončena v roce 2012. Nakonec bylo povoleno postavit budovu „pouze“ 310 metrů vysokou.

Čtení na podobné témaShard of Glass: Jak se dostat do nejvyšší budovy Londýna?Přečíst

Tvůrce budovy

Architektem budovy se stal velice známý autor Centre Pompidou v Paříži či Postdamer Platz v Berlíně Renzo Piano z Itálie. Renzo se nechal inspirovat starými fotografiemi Londýna a uchvátili ho malby a fotografie stožárů a lodí. Tyto motivy se pak staly předlohou k vytvoření díla, které můžeme dneska obdivovat v plné kráse.

Trvalo 3 roky, než se budova dostavěla. Pracovalo na ní přes 1450 lidí 60 různých národností světa. V zemi je zapuštěno 120 pilířů (54 metrů pod zemí) a každý tento pilíř musí nést váhu 2800 tun. Oficiálně je budova vysoká 309,6 metrů. Shard disponuje 44 výtahy pro přesun osob do nejvyšších pater. V nejvyšším 72. patře (244 metrů) se nachází vyhlídka pro turisty (vstupné cca 30 liber).

Průvodce je s vámi od odletu po návrat. O vše se postará. Vy si tak vychutnáte zážitky bez starostí.

Složení

Shard zdobí 11 000 jednotlivých skel, elektrické rozvody jsou dohromady dlouhé 320 km, což je vzdálenost z Londýna do Paříže a trubky jsou neuvěřitelně 60 km dlouhé. Pokud je krásné počasí tak můžete vidět až 55 km daleko ze všech stran.

Zatímco v roce 1098 byla nejvyšší budovou Bílá věž v Tower of London s 27 metry, do dnešní nejvyšší budovy Velké Británie by se vešla téměř dvanáctkrát.

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 26 zájezdů

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 68 zájezdů do Londýna

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. října



URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/the-shard/

Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z Anglie



Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!