Burdž Chalífa, Burdž al-Arab a co dál? Bizarní tenisový areál pod hladinou moře v Dubaji

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 8687x

Dubaj: Najde-li se vhodný investor, vyroste pod hladinou Perského zálivu celosvětově unikátní stavba tenisového areálu s proskleným stropem.

Vyberte si z našich 14 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Víte, že…

V únoru roku 2005 byl na střeše hotelu Burdž al-Arab (211 metrů nad mořem) zbudován provizorní kurt, kde si zahráli přední světoví tenisté, Andre Agassi a Roger Federer?

Zadržte dech… V Dubaji možná vyroste unikátní tenisový areál, první svého druhu na světě. Zdá se vám bílý sport nezáživný a nudný? A co byste řekli pozorování tenisových „mačů“ pod hladinou? Pokud vás tenisové zápasy zatím neoslovovaly, ty s rejnoky plujícími nad hlavou by to v budoucnu mohly změnit.  

Arabský emirát Dubaj nikdy nezklame. Vždycky přijde s něčím naprosto unikátním, o čem nikdo dosud ani neslyšel a co dokonale prezentuje jeho bohatství.

Tentokrát je ve hře celosvětově unikátní stavba tenisového areálu pod hladinou moře podle návrhu polského architekta Krzysztofa Kotaly, zakladatele společnosti 8+8 Concept Studio.  

Najde-li se vhodný investor, měla by tato soustava sedmi kurtů vyrůst v těsné blízkosti Burdž al-Arab, nejluxusnějšího hotelu světa připomínajícího arabskou plachetnici, a pláže Džumeríja (Jumeirah). A jak jinak taky – hrát by se tady měly turnaje té nejvyšší kategorie.

Jedná se o projekt se silným komerčním potenciálem, v němž by se propojila ekologie s technologiemi a sportem. Stropy všech hal by měly být prosklené. Opravdovou podívanou by vytvořil korálový útes, jenž je plánovanou součástí projektu.

Celý projekt představuje obrovskou výzvu pro ty nejlepší inženýry a vývojáře. Stropy by totiž musely být zkonstruovány jen z jednoho kusu speciálně vyztuženého skla a musely by být extrémně pevné, aby unesly obrovskou tíhu vody.

Celá konstrukce by rovněž musela být s to odolat případnému zemětřesení nebo tsunami.

Cena plánovaného projektu je vskutku astronomická a odhaduje se na 1,7 až 2,5 miliardy dolarů. Chytne-li se ale nakonec tohoto odvážného plánu některý z místních šejků, přibude v Dubaji další opravdová bizarnost a současně se znásobí důvody, proč jet právě do Dubaje.  

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/svetove-prvni-tenisovy-areal-pod-hladinou-more-v-dubaji/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024