Trooping the Colour: Jak Londýn oslavuje svou královnu?

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 13987x

Slavnostní přehlídka při příležitosti oslavy oficiálních narozenin královny Alžběty II.

5 zájezdů na téma: Královská rodina Zobrazit zájezdy

Víte, že…

Přestože královna Alžběta II. je narozena v dubnu, Britové oslavují její oficiální narozeniny právě v červnu? Jde prý o částečnou ochranu proti tomu, že by v dubnu nemuselo být pěkné počasí.

Červen v Londýně neznamená jen příchod léta, ale především ohromnou oslavu královniných narozenin v centru Londýna. Svou dnešní podobu si ceremonie drží už od roku 1820 a můžete nám věřit, podobnou událost jen tak někde nezažijete.

Slavnostní rituál

Část ceremoniálu se odehrává i v areálu budovy Horse GuardsČást ceremoniálu se odehrává i v areálu budovy Horse Guards

Průvodu se účastní tisíce diváků. Celou událost natáčejí televizní kamery a promítají záběry do všech koutů světa. Regimenty pěších vojáků i jezdců na koních doprovázejí královské kočáry, v nichž sedí všichni důležití členové královské rodiny a cestou po ulici the Mall mávají lidem, kteří ji lemují. Regimenty vojáků při tom nesou vlajky, odtud je odvozen název: Trooping the Colour, doslova nesení vlajky. Královniným úkolem je v podstatě inspekce vlastních vojenských jednotek. Z nádvoří budovy Horse Guards, kde se odehrává hlavní část programu, vede královna jednotky k Buckinghamskému paláci, kde potom v Green parku, který se nachází hned vedle paláce, svým jednotkám salutuje za zvuku oslavné salvy. Na závěr ceremonie se královna se svou rodinou objeví na balkóně, kde společně vyčkají slavnostního přeletu stíhacích letounů RAF.

Celá slavnost je doprovázená hudbou. Přibližně 400 vojáků-muzikantů hraje na dechové nástroje, bubny, nebo dokonce dudy. 

Zážitek na vlastní oči

Součástí oslav královniných narozenin jsou i akrobatické kousky slavných Red ArrowsSoučástí oslav královniných narozenin jsou i akrobatické kousky slavných Red Arrows

Pokud milujete vojenské přehlídky a chcete na vlastní kůži zažít neopakovatelnou atmosféru, ve které se mísí tradice, hrdost a doslova královská okázalost, přijeďte do Londýna v červnu. Být součástí takového okamžiku je zážitkem, na který se rozhodně nezapomíná.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Zájezdy za královskou rodinou

Ve stopách monarchů

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů na téma: Královská rodina

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 1. srpna

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 29 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/trooping-the-colour/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024