Nejlepší parfumerie Londýna: Rozvlňte smysly, propadněte vůním dalekých cest a buďte niche!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6286x

Jak voní Londýn? Přičichněte si s námi!

Vyberte si z našich 41 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Přepychová vůně nazvaná Jo Malone Tudor Rose & Amber se hodí pro všechny milovníky cestování a britské historie. Harmonie tudorovské růže, hřebíčku, zázvoru a ambry svádí k opětovné návštěvě Británie.

Ať už si britskou metropoli spojujete s doubledeckery, červenými telefonními budkami nebo s rychle se měnícím počasím, odteď budou vaše vzpomínky svázány také s neopakovatelnými vůněmi. Představte si mapu Londýna. Společně teď do ní zapíchneme pomyslné špendlíky a ukážeme si ty nejlepší parfumerie ve městě. Čím jsou tak jedinečné? Čtěte!

1. Jo Malone – v britském stylu

Jak kdysi řekl Christian Dior – „Ženin parfém o ní řekne víc než její rukopis.“ Parfémy značky Jo Malone jsou jako stvořené pro ženy, které upřednostňují dokonale jednoduché, čisté a přirozené vůně na přírodní bázi.

Sama zakladatelka, britská návrhářka Jo Malone, se při výběru parfémů vždy řídila heslem – v jednoduchosti je krása. Navíc je o ní známo, že má natolik rozvinutý čich, že dokáže rozeznat vůně na velkou dálku a bezpečně pozná jednotlivé složky nejrůznějších směsí vůní. Byť značka vznikla teprve v roce 1994, kdy byl otevřen i její první vlajkový obchod, velmi brzy se prosadila mezi světovou špičku.

Kde? 150 Sloane Street

2. Les Senteurs – ráj pro milovníky unikátních vůní

Les SenteursLes Senteurs

Kdybyste měli protentokrát vybrat jen jednu parfumerii, vsaďte na Les Senteurs (česky Vůně). Tato exkluzivní rodinná parfumerie, založená v roce 1984, nabízí atraktivní výběr parfémů, pěstící kosmetiky a svíček z celého světa, které jsou ve světě niche značek považovány za kultovní.

Výrazem niche se označují produkty, jež se nějakým způsobem vymykají, jsou ojedinělé a zásadně stojí mimo hlavní proud. V případě parfémů se pak jedná o velmi osobité, originální a exkluzivní vůně.

Do Les Senteurs se vypravte hned zrána, aby se v malé místnosti parfumerie ještě nestihl vytvořit opar plný rozličných vůní. Hůř by se vám totiž vybíralo. Čas od času si navíc nezapomeňte přivonět k zrnkům kávy, jejichž vůně dovede vůni předešlého parfému přebít.

Kde? 71 Elizabeth Street, Belgravia

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

3. Penhaligon's – svébytné vůně pro náročné zákazníky

Parfumerie Penhaligon's potěší oko a navnadí čichové buňky. Tady se totiž oba smysly – zrak a čich dokonale propojují! Vaše oko nejprve potěší pohled na samotnou budovu v Covent Garden, postavenou v klasickém britském stylu, v níž se tato slavná londýnská parfumerie před mnoha léty usídlila.

Založena byla roku 1870 Williamem Penhaligonem a již o dva roky později se na trhu objevil také první parfém opatřený názvem Hamman Bouquet. Jak sám název napovídá, inspirací se jeho tvůrci staly turecké lázně. Dnes můžete vybírat z 38 nezvyklých a výrazných vůní. Pokud vás ale koupě parfému neláká, sáhněte třeba po produktech péče o tělo, luxusním holení atd.

Kde? 41 Wellington Street, Covent Garden

4. Floris – osobní parfémy britské královny i arabských šejků

Parfém FlorisParfém Floris

Láska na první přivonění má pro mnohé romantické jméno – Floris. Floris vyrábí parfémy, kvůli kterým se za vámi budou lidé otáčet. Kdyby toaletní stolky členů britské královské rodiny nebo orientální aristokracie dovedly vyprávět, určitě by ochotně prozradily, že právě parfémy Floris si na nich nárokují výhradní postavení.

Vůním Floris podlehla nejedna slavná osobnost. Když se přátelé Mary Shelleyové, anglické spisovatelky známé především svým dílem Frankenstein, ptali, co by si přála dostat k narozeninám, bez váhání odpověděla, že touží jedině po parfému Floris. Dokonce i legendární tvůrce Jamese Bonda, Ian Fleming, se oblékal do vůně Floris číslo 89.

Tato proslulá značka, píšící svou historii již od roku 1730, zůstává dodnes v rukách původních majitelů. Představte si, že byste si tady nechali namíchat vlastní parfém, jenž bude stejně unikátní jako vy. Vaši specifickou recepturu navíc Floris bezpečně uloží ve svých záznamech a jednou tak i vaše prapravnoučata mohou poodhalit, jak voněla jejich praprababička, kterou znají už jen z vyprávění.

Kde? 89 Jermyn Street, St. James's

5. Liberty – poklad uvnitř starobylého obchodního domu

Historie obchodního domu Liberty sahá až do roku 1875. Jejím zakladatelem byl Arthur Lasenby Liberty, jenž se zaměřoval především na prodej dekorativních a uměleckých předmětů a tkanin, přičemž vždy kladl důraz zejména na ruční výrobu a vysokou estetickou úroveň.

Na jeho odkaz jistým způsobem navazuje i místní parfumerie plná skvostných vůní a péče, jíž se vám jen tak nedostane. Mezi jinými si odtud můžete přivézt třeba parfém uznávané stockholmské značky Byredo, do jejichž vůní jejich autor ukryl osobní vzpomínky i dojmy z cest po celém světě.

Kde? Regent Street

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 41 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nejlepsi-parfumerie-londyna/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024