Prožijte Silvestr v Londýně: Proč je číslem jedna v Evropě? Prozradíme nejen to!

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 16236x

Pojeďte přivítat Nový rok velkolepým ohňostrojem v Londýně!

Vyberte si z našich 32 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

10, 9, 8, 7, 6, 5, 4 taky rádi odpočítáváte každou vteřinu do nového roku? Ten pocit vzrušení, kdy nad vámi vytryskne sprška barevných světýlek z ohňostroje, a vy si říkáte, copak přinese nový rok? Pojeďte oslavit příchod roku do hlavního města Velké Británie! Přímo u řeky Temže vás čeká nezapomenutelná show! 

Na příchod Nového roku se můžete těšit spolu s tisíci dalšími návštěvníky poslední prosincový den přímo u řeky Temže, která Londýnem protéká. Velkolepý ohňostroj vypukne o půlnoci (ovšem o hodinu dříve než u nás, Velká Británie je v jiném časovém pásmu), a to u oblíbeného Londýnského oka!

Přivítat nový rok tak můžete za majestátního zvuku Velkého Bena na věži Parlamentu – zvonu Big Benu. Slavnou znělku hodin doprovodí hudba na nábřeží řeky Temže…

Kdy, kde a jak? Zblízka jen pro vyvolené

Letos si můžete opět koupit vstupenku na ohňostrojeLetos si můžete opět koupit vstupenku na ohňostroje

Hlavní město Velké Británie vymezilo několik zpoplatněných zón kolem Londýnského oka poprvé vloni (r. 2014) a systém se zřejmě osvědčil. Se zakoupenou vstupenkou stačí přijít na daný čas k bráně, kterou se dostanete do vaší zóny. Přímo na místě se již lístky, které jsou kapacitně omezené, koupit nedají. Doporučujeme je proto zakoupit už při objednání zájezdu přímo u nás. 

Lístky na ohňostroj jsou nepřenosné. Pro ty, kdo vstupenky na největší londýnskou slávu přelomu roku nesehnali, je tady ještě možnost zhlédnout ohňostroj na velkoplošných obrazovkách v okolí.

V minulých letech bylo obtížné sledovat novoroční show na nábřeží Temže bez nehod, strkanic v davu a front. Počet lístků byl proto omezen jen na 100 000 kusů, čímž radnice předchází přelidnění na nábřeží.

Ačkoli veřejnost toto opatření přijímá spíše chladně, nesmíme zapomínat, že Velká Británie jej odsouhlasila především kvůli bezpečnosti samotných návštěvníků. Vždyť jenom v roce 2000 sledovaly ohňostroj na 3 milióny lidí!

Co z něj dělá no. 1? Atmosféra a lidé!

Celá show je doprovázená hudbouCelá show je doprovázená hudbou

Show u řeky a novoroční ohňostroj, které vysílá BBC pod názvem New Year Live, je velice populární v domácnostech po celé Velké Británii. Každý zkrátka „chce být přitom“.

Celý ohňostroj trvá 15 minut, jeho kouzlo ovšem není v délce, počtu odpálených rachejtlí ani ve velkoleposti efektů. Tím gró celé věci je energie a celková atmosféra, která v Londýně na Silvestra panuje.

Napínavé čekání na ohňostroj je doprovázené hudbou a jen občas ho přeruší moderátorka. Záznam ze Silvestra v Londýně je vysílán po celém světě. 

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

Po ohňostroji na hotel zdarma – metrem!

Londýn má pro své návštěvníky jedno milé překvapení. Po oslavách příchodu Nového roku se nemusí starat o to, jak se dostanou zpátky na hotel i bez peněz.

Pro všechny je připravena možnost využít bezplatně londýnské metro, které jezdí pravidelně od půlnoci až do brzkých ranních hodin.

Po ohňostroji je možné využít bezplatně metroPo ohňostroji je možné využít bezplatně metro

Historie novoročních oslav: Od sv. Silvestra k dnešku

Den, kdy slavíme příchod Nového roku, známe všichni pod pojmem Silvestr. Silvestr je křestní jméno a jedná se z historického hlediska o jméno svatého – svatého Silvestra. Datum jeho narození je neznámé, ovšem legenda praví, že tento kněz a budoucí papež přežil pronásledování křesťanů za císaře Diokleciána tak, že se uschoval v lese nedaleko Říma. Měl údajně vyléčit římského císaře Konstantina Velikého z lepry a pokřtít ho. Od něj pak získal darem pozemek, na kterém později vznikl Vatikán.

Dnes tolik oslavovaný den se kdysi nespojoval s žádnými zvyky či oslavami. Silvestrovská noc získala na pojmu až někdy v 16. století ustálením gregoriánského kalendáře, předtím tento den připadal na různá data. Slavilo se většinou tak, že lidé chodili do kostela a děkovali za dobrý minulý rok a budoucí nový rok. Teprve od 19. století se začalo slavit ve velkém. 

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 18 zájezdů

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd již 30. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/silvestr-v-londyne/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024