To nejlepší z Harry Potter studií v roce 2022 + jedna zbrusu nová (uječená) novinka

Eva Staňková Eva Staňková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 25. 1. 2023 • Přečteno 2909x


Milujete Londýn a rádi se jím necháváte překvapovat? Nová překvapení má pro vás připraven i Harry Potter. Ne osobně, ale... Zacpěte si uši, jdeme na to!

Vyberte si z našich 34 zájezdů do AnglieZobrazit zájezdy

Víte, že...

první fanoušci Harryho Pottera do studií Warner Bros. v Leavesdenu na okraji Londýna zavítali v roce 2012

Už jste někdy navštívili studia Warner Bros. v Londýně? Určitě jste byli nadšeni. Jenomže pokud to nebylo letos v červenci, pak je nejvyšší čas minimálně zapřemýšlet, kdy se tam vydáte znovu. Proč? Ve studiích, kde na vás dýchne čarovná atmosféra příběhů Harryho Pottera, pro nás chystají neustále něco nového... A my víme, čím vás, stejně jako před pár týdny nás, dostanou tentokrát! 

Nasedněte s námi na Bradavický expres. Vyrážíme za novým dobrdružstvím. A foto u vozíku, který projíždí zdí, nesmí chybět ani tentokrát. 

Pokud jste fanoušky Harryho Pottera, pak je návštěva těchto studií, kam se z centra Londýna snadno dostanete stylovým autobusem, naprostá nezbytnost. A to ne jen jednou! Vzpomínáte například, když do expozic přidali Zapovězený les a mohli jste si vyzkoušet, jak to v lese vypadá, když je bouřka, když je tma, co dělá Klofan a spoustu dalších věcí? To byla tenkrát velká věc.

Gringottova banka je ve skutečnosti snad ještě hezčí, než jak vypadá ve filmu.Gringottova banka je ve skutečnosti snad ještě hezčí, než jak vypadá ve filmu.

Moje srdcová záležitost je ale Gringottova banka, která do expozic přibyla v roce 2019 a způsobila opět velké nadšení. Viděli jste ji už na vlastní oči? Jak se tam všechno krásně leskne a taky... jak to potom všechno shoří?! Ano? To jste ale pořád ještě neviděli všechno!

Čtení na podobné témaStudio Harryho Pottera: Kde se natáčely příběhy čaroděje z Bradavic? Rady a tipy na cestuPřečíst

Navštivte skleník profesorky Prýtové!

Ve Warner Bros. studiích vyrostla o prázdninách nová atrakce. Tenhle čarovný skleník.Ve Warner Bros. studiích vyrostla o prázdninách nová atrakce. Tenhle čarovný skleník.

Neviděli jste totiž skleník profesorky Prýtové. Možná si pamatujete jednu jedinou mandragoru, kterou jste tady dosud mohli sledovat za sklem v místnosti triků. V určitých intervalech vyjede ze svého květináče, zakřičí si a zase zajede. Jenže to bylo tak hrozně málo!

Letos pro nás otevřeli celý nádherný skleník. A tam si můžete proces s mandragorou vyzkoušet sami. Vytáhnout, nechat ji zakřičet a radši ji zase rychle vrátit zpět. A co je dobrá zpráva – je jich tam hned několik, takže než odejdete, tak si celý ten uječený, ale nesmírně zábavný proces můžete zopakovat několikrát.

Ječící mandragory – triky a zase ty triky...

Kořen mandragory, jak si jej pamatujeme ze slavné scénky ve skleníku slečny Prýtové.Kořen mandragory, jak si jej pamatujeme ze slavné scénky ve skleníku slečny Prýtové.

Během natáčení slavné scénky s mandragorami bylo použito několika triků, jak dosáhnout toho, aby mandragory dělaly, co bylo potřeba. Některé z nich byly vytvořeny pouze pro nafilmování bez speciálních efektů.

Ty, které ale měli herci nejblíže kameře, měly prapodivné vychytávky jako hýbající se jazyk nebo o poznání hlasitější zvuk. Většina mandragor byla proto ovládána počítačově, a to pomocí ovladačů schovaných pod stolem.

A jako bonus si v místnosti triků na mandragoru sice nemůžete sáhnout, ale jednu z těch, které ve filmu opravdu byly, tam zaměstnanci hýčkají na klíně (mají na rukou speciální rukavice, aby ji neponičili) a můžete ji vidět bez skla a hezky zblízka.

Takže nejvyšší čas vyrazit do studií a vyzkoušet to. Ve Weasleyovic doupěti už vám pletou svetr. Co na něj říkáte? 

Čtení: Zájezdy do Anglie – srovnání a doporučení

Dokážete velké věci – poznávejte svět, poznávejte sebe!

Eva Staňková

Eva StaňkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 9 zájezdů

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 8. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/to-nejlepsi-z-harry-potter-studii-2022/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024