Už jste slyšeli o TOP turistické destinaci na Sardinii? Vydejte se spolu s námi na pláž plnou koček

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 4661x

Pokud se řadíte mezi skutečné milovníky koček, nenechte si ujít návštěvu kočičí pláže na Sardinii. Kočky už čekají a vyhlížejí vás...

Vyberte si z našich 39 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

Víte, že...

Kočky nerozeznávají sladkou chuť? O nedělní zákusek se tak rozhodně bát nemusíte. 

Zbožňujete ten pocit, když ji hladíte na břiše a ona u toho krásně vrní? Pokud vaše odpověď zní ano, tak to nepochybně patříte k milovníkům čtyřnohých šelem s hustým kožichem. A pokud k tomu všemu ještě milujete i pláže a koupání, pak vás určitě nadchne kočičí pláž nedaleko malé rybářské osady Su Pallosu. Tak na viděnou na Sardinii!  

Kočičí pláž na Sardinii byla nedávno dokonce vyhlášena TOP turistickou atrakcí celého ostrova a může být klidně jedním z důvodů, proč Sardinii navštívit. Existuje sice už pár desítek let, mnozí turisté a nadšení milovníci chlupatých přátel ji však objevili teprve nedávno.

Kočky všech možných plemen a barevných variant, jimž se tato prosluněná písečná pláž stala přívětivým domovem, si tady celý den hrají a nerušeně dovádějí v mořských vlnách i v písku na pláži. 

Kočky jsou zdravé, přátelské, zvídavé a rády si užívají pozornost i pohlazení od nás dvounožců. Přibližně polovinu ze všech šedesáti koček tvoří potomci těch, které sem přivezli rybáři, aby se tak zbavili krys. O jejich dobré zdraví a životní pohodu se stará nezisková organizace I Gatti di Su Pallosu. Krom jiného pořádá i speciální prohlídky kočičí pláže, jejího okolí a místních archeologických památek.

Dobrovolníci a nadšenci vás vezmou na místa, kde se kočky ukládají ke kočičímu snění, ukážou vám, kam chodí kočky krmit… Návštěvu u těchto elegánek si však musíte předem objednat. Bezplatný vstup na pláž je pouze po desetičlenných skupinách.

Pokud se vám idea kočičí pláže líbí, můžete podpořit snažení této organizace drobným finančním příspěvkem.      

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 39 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd již 9. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/uz-jste-slyseli-o-top-turisticke-destinaci-na-sardinii-vydejte-se-spolu-s-nami-na-plaz-plnou-kocek/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024