V Římě zpřístupnili Mussoliniho tajný podzemní bunkr

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 4396x

Letos 31. října byl znovuotevřen ochranný kryt bývalého fašistického vůdce, a to včetně prostor, které dosud zůstávaly očím veřejnosti utajeny.

Vyberte si z našich 15 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Protibombový úkryt italského fašistického vůdce byl znovuotevřen letos 31. října společně se dvěma dalšími přídavnými bunkry, které veřejnost dosud neviděla.

Masivní válečný komplex leží v podzemí Villy Torlonia na Via Nomentana v Římě, což byl soukromý příbytek Mussoliniho rodiny.

Původně vinný sklípek byl přestavěn na ochranný úkryt v roce 1940, krátce po vypuknutí Druhé světové války.

Podzemní kryt je vybaven neprůstřelnými dveřmi, protiplynovou filtrací a systémem regenerace vzduchu i osvětlením napojeným na generátor.

Komentovaná prohlídka trvá 60 minut a musí být předem objednaná, přijde na 7 euro. Kromě italštiny se lze domluvit i na průvodci v angličtině, němčině, španělštině, nizozemštině či hebrejštině. Pro více informací nebo rezervace jsou k dispozici webové stránky bunkru.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/v-rime-zpristupnili-mussoliniho-bunkr/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024