Šest dní plných květin! V Hampton Court Palace v Londýně začíná velkolepá květinová show...

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6541x

Začíná největší oslava všech zahrádkářů a milovníků květin – Hampton Court Palace Flower Show v Londýně...

Vyberte si z našich 33 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Tip pro vás... 

Velkým lákadlem Hampton Court Palace je i světoznámý labyrint z živého plotu. Založen byl již na sklonku 17. století a dnes se rozprostírá na ploše cca 1300 metrů čtverečních a je dlouhý 800 metrů. Vstup do bludiště je zahrnut v ceně lístku do paláce.   

Říká se, že Češi milují své zahrádky a květiny v nich. Pro Brity se však ze zahradničení stala doslova posedlost. Každoročně největší oslava všech britských zahrádkářů a milovníků květin, Hampton Court Palace Flower Show v Londýně, začíná již zítra.

Na téměř čtrnácti hektarech nádherných zahrad tudorovského paláce se tak i letos (30. 6.–5. 7.) odehraje největší květinová slavnost na světě.     

Původně královské sídlo Hampton Court Palace najdete v londýnském obvodu Richmond. Do parku u paláce se již po dvacáté páté sjedou návštěvníci ze všech koutů světa. A ani letos určitě nebude chybět někdo z členů královské rodiny.

K oslavě stříbrného výročí je připraven obří květinový dort z pastelových begónií. Na malé i velké návštěvníky čeká rovněž speciálně vytvořené bludiště z živého plotu (30 × 30 metrů) s mlžnými děly, tunely a všudypřítomnou vůní růží.

Další zajímavostí letošního ročníku je výstavní sekce nazvaná „Zahrady světa“, která vás jako mávnutím kouzelného proutku přenese do těch nejslavnějších zahrad. Aniž byste museli opustit Londýn, můžete se na chvíli „ztratit“ třeba v Monetově zahradě v Normandii, kterou každé léto zdobila záplava barevných růží, mečíků a muškátů.

Široké veřejnosti je výstava přístupná od čtvrtku do neděle (2. 7.–5. 7.; 10:00–19:30). Cena odpoledního lístku (15:00–17:30) na místě: 23 £.    

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/velkolepa-kvetinova-slavnost-v-londyne/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024